Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosi érzéstelenítő...

A fogorvosi érzéstelenítő tényleg kígyómáregből van? :O

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem! Lidocain.
2010. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
és a beadás után semmit nem érzek?
2010. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem! Napjainkban az "articaine" hatóanyagot használják, ami szintetikus úton előállított alkotókból áll. A lidokaint kiszorította, mert az sok embernél allergiás tüneteket okozott és jóval hatásosabb annál. (De az is szintetikus.)
2010. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia! Ha a speckós szájsebész injekciót kapod, mint én Nyíregyházán, akkor semmit sem érzel. De tényleg. Még be sem nyomta teljesen, már kérte a szikét... A fejemet is levághatta volna, ki sem kellett menni, hogy zsibbadjon.

Egy letört fog gyökerét kellett kivágni. Akkora lyuk maradt, hogy belefért volna az ujjam is, de már beforrt szerencsére...

A hagyományos injekcióról nincs emlékem, hogy az mennyire jó. Annyit tudok, hogy amikor ért a baleset, és nem tört ki a fogam, csak félig, azt a lakhelyemen "intézték" el. Ahhoz rendes szurit kaptam, de az fájt is. Igaz, tele voltam sérüléssel akkor. (biciklibaleset :((( )

2010. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!