Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas érzéstelení...

Mennyire fájdalmas érzéstelenítő nélkül egy gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Ez azért lenne fontos, mert pánikolós vagyok, és félek attól az érzéstől, hogy lezsibbad az arcom o.O
2011. okt. 25. 06:39
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
87%
Egy ideget ráncigálnak ki a gyökérkezelés alatt a fog belsejéből. Megsemmisítő fájdalom lenne, ha nem kérnél érzéstelenítést.
2011. okt. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
98%
Akkor menjél altatásos fogászatra, vagy ne pánikolj attól, hogy zsibbad az arcod, de érzéstelenítés nélkül ne próbálkozz. Még érzéstelenítővel sem egy jó érzés.
2011. okt. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
77%
nem birnad ki! szerintem a legnagyobb fajdalom ami elkepzelheto.kb. mintha ebren megoperalnanak. meg a foghuzas erzestelenites nelkul is jobb mert az egy pillanatnyi iszonyat de a gyokerkezeles az percekig tart. nem hiaba hasznaltak kinoeszozent a fogak kitepkedeset!
2011. okt. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
huh ez nem túl biztató o.O az altatástól pedig még jobban félnék ... Mennyire zsibbasz le amúgy? És meddig hat?
2011. okt. 25. 06:59
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéstelenítővel semmi probléma, ne félj tőle. Amikor beadják és utána se gáz, legalábbis nekem nem volt vele problémám.


06:53 kedves a válaszod, főleg, miután a kérdező jelezte, hogy amúgy is pánikolós :)

2011. okt. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
88%
folosleges lenne tagadni az igazsagot! erzestelenites nelkul ez lehetetlen. akit valamilyen oknal fogva nem lehet erzesteleniteni azt altatjak. egyebkent ,semmi zsibbado erzest nem erzel csak annyi hogy nem erzed az arcod azon az oldalon ahol kezelnek es kicsit dagadtabbnak erzed azt az oldalt. a zsibbadas az csak a neve hogy zsibbasztas. esetleg amikor megy ki az erzestelenites hatasa akkor erezhetsz valami kis zsibbadast de az rovid ideig tart. semmi felnivalo nincs tole! vannak sokkal kellemetlenebb dolgok az eletben mint egy kis zsibbadas. fel a fejjel es rajta!!!! semmi baj nem lesz. hidd el es akkor konnyebb lesz. ha hazudtam megkovezhetsz! ok?
2011. okt. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
nem a zsibbadásra gondoltam, hanem arra, hogy nem érzem az arcom. Égyszerűen rám tör a pánik ha nem érzem valamhm, volt mikor az idegesség miatt fogott el ilyen érzés, és félek, hogy egy való nem érzés miatt kitörne rajtam egy újabb pánikroham.
2011. okt. 25. 08:04
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem olyan vészes az érzéstelenítő. Pl. te érzed az arcod, csak a mimika lesz más, pl. nem tudsz szívószállal inni azon az oldalon,de nem zsibbad annyira. Amúgy a gyökérkezelés az olyan amikor iszonyatosan fáj a fogad, olyan belenyilalós, csak nem msp-ig tart hanem fél óráig egyfolytában. AMúgy ezt szerintem nem fogják engedélyezni,mert sokkal nagyobb kárt okozhat a doki, jisz gondolj bele a fájdalomtól elránthatod az arcod, ő meg a fúróval mellé fúr. Szóval inkább a zsibbadás, ami 2 óra múlva már érezhetően múlik.
2011. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
96%
Volt úgy, hogy gyulladt fogamat kellett gyökérkezelni, szerintem a doki nem jól adta be az injekciót, mert kettő mellett is azt hittem behugyozok...tiszta hideg verejték volt a pólóm, mire végzett.
2011. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
90%

Most a fognak az első kiidegelését kérdezed vagy pedig az azt követő gyökérkezelést?


Idegelést nekem is érzéstelenítővel csinálták, a gyökérkezelést utána nem. Kértem az érzéstelenítőt, de nem adták. Irtózom a tűktől, de megváltás lett volna.

Borzasztó az az érzés, ne haragudj, de ez az igazság. Nagyon fájt és nagyon kellemetlen volt, miután kijöttem le kellett ülnöm egy pár percre, szó szerint a sokk határán álltam, mert olyan jellegű fájdalmat még sosem éreztem.

Kérjed az érzéstelenítőt még ha üvöltened kell akkor is!

Az én (kb. egy hónapig tartó) kezelésem alatt valamennyire hozzászoktam a fájdalomhoz, egyetlen egyszer, az utolsó alkalommal érzéstelenített, megsajnált szerintem.

KÉRJED!

2011. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!