Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi miatt lehetett így a...

Mi miatt lehetett így a páciens altatásos fogászat után?

Figyelt kérdés

Altatásos fogászattal kapcsolatban érdeklődtem, mert van 2 rossz fogam + kell egy pótlás, de extrém pánik és garat reflex miatt képtelen vagyok tűrni, ha dolgoznak a számban. Eddig az összes fogorvosom elkönyvelt problematikus betegnek, egy fogkőeltávolítás közben is vagy 20x leállítom, nagyon szégyellem. Ha nem teszem, hányok. Sok mindent próbáltam már, nyugtatót, hányáscsillapítót stb.

El is határoztam magamat, hogy elmegyek altatásos fogászatra, találtam is egy szimpatikusat, de pont beszéltem valakivel, aki volt ilyenen, és azt mondta, hogy egy ismerőse majdnem belehalt. Nem ébredt fel időben, bent kellett tartaniuk utána, 2 napig hányt és fekélyes lett a szája. Na ez nagyon megijesztett. Ez mi miatt lehetett?

Muszáj valahogy megcsináltatnom a fogaimat, még mielőtt ez a 2 is tönkremegy+van egy adag fogkövem, amit kezdek szégyennek érezni.


ápr. 7. 08:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell hisztizni.
ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet elég lenne bódítás is...

Az ilyen történeteket mindig kétkedéssel kell azert fogadni. Nem állítom, h nincsenek műhibák, viszont horrorsztorikat kb mindennel kapcsolatban lehet olvasni.

Terapeutával lehetne esetleg beszélgetni erről a rettegésről. A garatreflex is lehet pszichés, ha kezelve lesz, nem fordul ez elő a jövőben.

ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#1 Nem kell bunkónak lenni.
ápr. 7. 09:16
 4/23 A kérdező kommentje:
#2 milyen hamar tudna ezen terapeuta segíteni? Nem szeretném megvárni, hogy a másik 2 fogam is teljesen tönkremenjen.
ápr. 7. 09:17
 5/23 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, de ez nyilvan rajtad is mulik. Nyilvan, ha nem egy ilyen sajat arnyekatol is megijedo, mindentol felo emberke vagy, akkor hosszabb. Bar sztem minden fejben dol el...

En epp fogorvossal voltam ugy, h rettegtem, de muszaj volt elmennem. Ugy remegtem, mint a kocsonya a beterito kendo alatt. De urra lettem magamon, sot, ez a doki annyira profi volt, h mar nem felek a kezelesektol. Pedig magyon csunya dolgokat csinalt a szamban.

ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
*Mármint akkor rovidebb.😆 Rosszul irtam.
ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden altatásnál kivétel nélkül megvan a kockázata valamilyen szövődménynel, akár a halálnak is. Erről még nem hallottál? Mit gondolsz miért van jelen altatóorvos és aneszt asszisztens? Azért van így, mert nem egzakt tudomány, végeredményben nem lehet tudni, hogy kinek hogy fog reagálni a szervezete. Van egy alapos kikérdezés, betegkivizsgálás, amivel 99%ban kizárhatóak a kockázatok, a maradék 1% meg elkönyvelhető ugyanolyan szövődménynek, mint bármilyen invazív beavatkozásnál. Ezt alá is fogják íratni egyébként veled.

Fogpótlást nem csinálnak altatásban, hiszen egy több üléses procedúráról van szó, az egyes ülések különböző próbákat is jelentenek, ahol fejben ott kell lenned, hogy úgy harapj össze, vagy jelezd, ha valami nem jó.

ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#7 én kérdeztem meg, csinálnak. Implantációról van szó. Az utána következő mintavétel (már nem a kanalas hanem szkennelős módszer) pedig akármikor megszakítható. Ez után már csak a korona ragasztása jön.
ápr. 7. 09:44
 9/23 A kérdező kommentje:
Sőt, egész árlistát is kaptam, 2 töméssel, ct-vel, altatással, implanttal+koronával és fogkőeltávolitással 760 000 Ft lenne az összeg. Kifizetném, nekem megérné, ennyire utálom a fogászatot, csak rám lett most hozva a frász az altatás miatt.
ápr. 7. 09:48
 10/23 anonim ***** válasza:

"Nem ébredt fel időben, bent kellett tartaniuk utána, 2 napig hányt és fekélyes lett a szája."

Az agyra hatnak az altatószerek, így teljesen érthetőek az ilyen neurológiai vagy pszichiátriai problémák. Fekélyesedés meg attól lehetett, hogy kiszáradt a szájnyálkahártya és valamiért nehezen gyógyult. Utóbbira Gengigelt javaslok. Hányás ellen kérhetsz Cerucal receptet, bár lehet, hogy nálad nem lesz ilyen mellékhatás vagy mást javasol rá az orvos. Van, aki hallucinál ébredés után, na azt jobb, ha letagadod.

ápr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!