Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi miatt lehetett így a...

Mi miatt lehetett így a páciens altatásos fogászat után?

Figyelt kérdés

Altatásos fogászattal kapcsolatban érdeklődtem, mert van 2 rossz fogam + kell egy pótlás, de extrém pánik és garat reflex miatt képtelen vagyok tűrni, ha dolgoznak a számban. Eddig az összes fogorvosom elkönyvelt problematikus betegnek, egy fogkőeltávolítás közben is vagy 20x leállítom, nagyon szégyellem. Ha nem teszem, hányok. Sok mindent próbáltam már, nyugtatót, hányáscsillapítót stb.

El is határoztam magamat, hogy elmegyek altatásos fogászatra, találtam is egy szimpatikusat, de pont beszéltem valakivel, aki volt ilyenen, és azt mondta, hogy egy ismerőse majdnem belehalt. Nem ébredt fel időben, bent kellett tartaniuk utána, 2 napig hányt és fekélyes lett a szája. Na ez nagyon megijesztett. Ez mi miatt lehetett?

Muszáj valahogy megcsináltatnom a fogaimat, még mielőtt ez a 2 is tönkremegy+van egy adag fogkövem, amit kezdek szégyennek érezni.


ápr. 7. 08:32
1 2 3
 11/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
Figyu, ha kifizeted és neked így jobb, akkor legyen altatás, de a kockázatok között ez benne van, ezen nem tudsz mit javítani sehogy, vagy lesz, vagy nem, altatásnál az egész keringés más. Éberen pl. ha valami nagyon kellemetlen, akkor tudsz szólni és van mód változtatni, de altatva durr belevágnak a dologba és ennyi, a következményeket meg majd te viseled aláírt nyilatkozattal.
ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#11 hááát igen, ezért filózok rajta. Vagy elmegyek remetének, és ott senki sem látja, ha elrohadnak a fogaim. :D
ápr. 7. 10:23
 13/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem ismerlek, de én is parázok ezektől a dolgoktól, és nekem nem is a fájdalom az ami a legrosszabb ezekben, hanem maga az egész környezet, művelet, stb., átélni nem szeretem, de sosem kérném altatásban.
ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Az implant része igen, azt lehet altatásban, a pótlás többi részét nem. De mindegy amúgy, ez már legyen az orvos baja, hogy majd mit szenved veled össze a lenyomatvétel meg a próbák során. Akkor maximum leveszitek a lenyomatot 28x és felárat kér, ha neked ez ér ennyit.
ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

#14 akkor szerinted mit kéne tennem? Fog nélkül maradni? Bocsi, de manapság az már ciki. (Oké, hogy hátul van, de ha egyet elhanyagol az ember majd így tesz a következővel is)

Vicces vagy.

Lenyomatot szerencsére nem kell venni, modern a rendelő, egy kis tollszerű eszközzel szkennelik, ami bármikor leállítható, de írtam is.

De ha érdekel, volt már lenyomatom fogszabi miatt, kibírtam. 2 percig szárad maximum. Nekem a hosszas nyitással van bajom.

ápr. 7. 16:11
 16/23 A kérdező kommentje:

Mellesleg igen, lehet, hogy fog szenvedni a doki, ő választotta a hivatását, ő van megfizetve érte, így simán benne van a pakliban, hogy valaki nem bírja valamelyik beavatkozást.

Aki ennyire türelmetlen, ne menjen fogorvosnak.

ápr. 7. 16:13
 17/23 A kérdező kommentje:

#13 nekem is maga a környezet rossz, a száj tátás, a nyelési inger, a hányinger, a megalázás érzete.

Ha csak a “fájdalom” lenne (sosem ért fájdalom), akkor nevetve ülném végig az órás kezeléseket.

ápr. 7. 16:17
 18/23 A kérdező kommentje:
ápr. 7. 16:20
 19/23 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Akkor másként fogalmazok. Te magad írtad, hogy erős garatreflexed van. Most meg fel vagy háborodva, amiért jelzem, hogy lesznek próbák, amiket ki kell bírni és ami nem lesz altatásban. És közlöd, a lehető legsértődöttebben, hogy képzeljem el, hogy amikor volt fogszabid, azt is kibírtad. Akkor áruld már, hogy mi bajod is van? Ne írj olyasmit, ami ellentmondásost, mert ezek szerint akkor nincs erős garatreflexed, az ugyanis úgy néz ki drága kis aranyvirágszálam, hogy nagyjából egy kisőrlő fognál automatikusan öklendezik a beteg, lenyomatvétel szóba sem jön, még orális szkennerrel sem (amivel egyébiránt nem lehet mindent megoldani, ezért nincs minden modern rendelőben, mert nem feltétlenül hozná vissza az árát, csak ha a rendelő frekventált helyen van, vagy egy több székes daráló).

Leírtam egyébiránt (a szó amit keresel a köszönöm, nem felháborodás, mert akkor is így van, ha a hátadon pörögsz, mint a büdös bogár), hogy mikor jön szóba az altatás. Próbák során nem és kész. Ja hogy mégis kibírod? Akkor ne hazudozz. Ha volt fogszabid, akkor neked kellene a legjobban tudnod, hogy nincs is mitől félned. Akkor mi a bánatos szent sz@rért nyekeregsz itt? Az altatásnak vannak kockázatai és PONT. Igen, akár az is, hogy meghalsz. Ezért nem érdemes minden fogkő miatt egyből altatást kérni, meg nyilván egy valamire való rendelő nem is vállal ilyesmit. Ennek tudatában kell minden alkalommal kés alá feküdni. Ennyi. Ha te tudod magadról, hogy nincs más megoldás, de amúgy a kezelés többi része bírható számodra, akkor mi a gond mégis? Annyira bírom az ilyet, mikor jön egy kérdés, és akkor utólag jönnek ezek a sértődötten elcsepegtetett infók, hogy ja amúgy mégsem így, meg mégis úgy...

És mellékesen: igen, van olyan, hogy valaki fog nélkül marad. A medicina nem egzakt tudomány és csodák is ritkán vannak. A fogászatban különösen fontos a kooperáció. Súlyosan értelmi sérültek sem kapnak például fogpótlást, vagy például olyan betegek sem, akik nem képesek ellátni magukat. Tehát a válasz igen, van hogy fog nélkül marad valaki és ennek igen gyakori oka a kooperáció hiánya. Ne engem utálj, ha ez nálad nincs meg (amiről ráadásul te magad közölted UTÓLAG, hogy ja amúgy mégis van...).

ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#19 Nem ellentmondásos. Nem bírom hosszan nyitvatartani. Pl egy tömést, amit 10 percekig építgetnek. Vagy egy implantációt. Rövidebb dolgokat bírok. Ezért is bírom ébren a fogkőeltávolítást, mert ott meg lehet állni.

Nem vagyok felháborodva, csak elmondom azt, hogy miként lesz megoldva, korszerűen, úgy, hogy én is kibírom. Azt, amit nem bírok pedig megoldják altatásban.

Fog nélkül a mai világban az marad, akinek nincs rá pénze. Szellemi sérült meg nem vagyok, így ez nem opció.



A fogszabis dolog amit írsz, az meg teljesen butaság.

“ Ha volt fogszabid, akkor neked kellene a legjobban tudnod, hogy nincs is mitől félned. ”

Neked gondolom nem volt. A felhelyezés tart sokáig, de ott nem is kell tátani a szádat, mert kívülről ragasztanak, szájterpesszel meg eltartják az ajkakat. Teljesen más, mint amikor tökig benyúlnak fúróval, tükörrel, elszívóval a hetes fogadig. (Azt kell pótolni, és 7 hetesem is lyukas.)

Az ívcsere szintúgy a fogak külső felszínén zajlik. A fogszabályozás teljesen hányingeres betegeknek is baráti. Egy hosszas tömés már nem az. Nem beszélek hülyeséget, szimplán te jöttél ide elmondani, hogy nem lehet pótlásom, amikor azt sem részleteztem melyik részével van problémám.

ápr. 7. 17:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!