Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A doktor szerint el kell...

A doktor szerint el kell távolítani minden bölcsességfogam, mert nehéz elérni őket, lepedékesek minden erőfeszítésem ellenére, és egészségügyi veszélyt jelent a többi fogamra 3 van még, mennyire jó ötlet egyszerre eltávolítani?

Figyelt kérdés

Pro: egyszer esek át rajta, nem szedeálnak le sokszor.

Konktra: a felépülési rész nyilván sokkal nehezebb, enni nem fogok tudni, csak levest inni, de ez akkor is így volt mikor egyet emeltek ki.


A döntést meg kell hozni, mert további sebészeti beavatkozások előtt állok, de csak akkro léphetek tovább, ha a bölcsességfogak már nincsenek bent ebben a formában / vagy tökéletesen épek, de a visszaépítésük egy vagyon és teljesen ésszerűtlen így.



ápr. 10. 16:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs az elgépelésekért, természetesen akkor nyitott rám valaki, amikor a kérdést fogalmaztam... 3 bölcsességfogam van még bent. A többi rész talán érthető, kis jóindulattal.
ápr. 10. 16:26
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, hogy 3 fogamat húztak ki egyszerre -helyi érzéstelenítésben- nem volt probléma utána, egyszerre gyógyultak, nem egymás után.

Vegyél zabpelyhet, én azt tettem levesbe, rántottát is sütöttem vele, jó laktató.

ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem keress, másik fogorvost. Normális orvos aki nem a pénzre hajt, és nem állami, max 1 fogat húz ki, főleg bölcsességfogat. Ha három van, akkor az egyik alsó, az alsót pl csak szájsebész szedheti ki. ott futnak az arcidegek, elég egy elbénázott mozdulat, és lehet egy életre azon az oldalon érzéskiesés lesz. Ha a fogaid nem torlódnak, tehát van elég hely, akkor azért mert lepedékes, az nem indok a húzásra. Amennyi veszélyt azok jelentenek, egy elbaltázott húzás többet.
ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen kockázattal jár, ha nem húzatja ki valaki a bölcsességfogait?
ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már nem rágnak erőteljesen -minden pépes- átalakult a fogazat/állcsont és összetorlónak a fogak. Nincs hely 32-nek. Ezért kell újabban kihúzni a bölcsességfogakat. Ilyesmit olvastam valahol.
ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az indoklása, hogy mindhárom elkezdett romlani, és a kezelésük sokkal bonyolultabbá tenné és elnyújtaná azt a szájsebészeti eljárást ami elé nézek: implantálni kell.

Ezért mondta, hogy a 3 megmaradt bölcsességfogat ki kell emelni mielőtt elkezdjük.

ápr. 10. 22:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, miért kell implantálni? Más fogorvos véleményét is ki kellene kérni ilyen komoly beavatkozás előtt.
ápr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsességfogat nem tömnek és nem pótolnak. Az bizony húzás mindenképp, de!

Csakis szájsebész, előtte panorámaröntgen. Én már egy sima fogat is csak szájsebésszel húzatok, mert általános fogorvosnál előfordult, hogy beletörte a gyökeret és utána ugyanúgy mehettem szájsebészhez. Felső fogaknál fennáll az arcüreg sérülése, alsóknál az idegsérülés.

Tapasztalatból írom: egy jó szájsebésznél a bölcsességfog húzás is olyan, mint egy teljesen sima foghúzás. Ha nem indokolt a húzás, azt is megmondja, hidd el, teljesen képben vannak az implantológiában is ilyen téren , átlátják, hogy mi szükséges és mi nem.

ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én kihúzattam mindet, még a jó állapotút is, mert ezek mennek tönkre a legkönnyebben és előbb-utóbb úgyis ki kell őket húzni.
ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

40 éves vagyok és most váratlanul romlani kezdtek elől a fogaim és 2-t elvesztettem. Erre szeretnék implantációt.

És a nulladik lépés, hogy hátul a 3 bölcsességfogam kiemelik, mert az elhelyezkedésük folytán nem tisztithatók és romlásnak indultak, bár jelenleg még nem okoznak fájdalmat, vagy nehézséget de ez a jövőben megváltozhat. Ennyit tudok. Köszönök minden rendes véleményt!

ápr. 12. 06:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!