Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Problémás fog, feldagadt arc,...

Problémás fog, feldagadt arc, megúszhatom fogorvos nélkül antibiotikummal?

Figyelt kérdés

Üdvözlök Mindenkit!

Előre szólok, hogy félek a fogorvostól. Amennyire lehet kerülöm a dokikat, de szerencsére nem is kellett orvoshoz mennem már legalább tíz-tizenöt éve. Most viszont kiesett a tömésem, majd valószínűleg egy kicsit "megerőltettem" a fogamat. Erősen rágtam, többször is erőteljesen ráharaptam és utána kezdett el fájni, egy kicsit lüktetni, s közben egy picit fel is dagadt az arcom. Ez egy napig tartott és a fájdalom elmúlt. Második napon arcom egy kicsit dagadtabb lett, ami nem feltűnő, de azért észrevehető, illetve ha kézzel megnyomom, akkor érzek némi fájdalmat, érzékeny. Arra gondoltam, talán begyulladhatott, de volt már hasonló problémám és magától szépen megoldódott. Most a harmadik napnál járok és a helyzet változatlan. A dagadás még megvan, viszont tudok rágni a fogamon. Arra gondoltam, hogy most van itthon Augmentin (antibiotikum) és ha bevennék belőle, akkor rásegíthetnék a dologra. Vélemények? Volt valakinek hasonló tapasztalata?



ápr. 11. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is igy jártam, sajnos olyan fájdalmaim voltak , hogy el kellett mennem már fogorvoshoz, és elkezdte a gyökérkezelést.

Cataflamot és Dalacint írt fel. 1 hét múlva vissza.

+ ba egy régi tömött fogam érzékenyebb lett, gondolom a gyulladás miatt.

ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha be van gyulladva, akkor hiába szedsz gyógyszert, ideiglenesen csökkenti a duzzanatot, fájdalmat, gyulladást, de utána megint gond lesz, plusz legközelebb lehet 3x akkora is pokoli fájdalommal, ezen csak fogorvos tud segíteni.
ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha csak gyógyszerrel kúrálgatod, ki fog újulni.
ápr. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!