Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most tudtam meg, hogy ki kell...

Most tudtam meg, hogy ki kell műteni a felső két bölcsességfogamat, amik még nem is látszanak, csak benn vannak a fogínyben. Nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy altatással is lehet kérni, és nekem ez a mód szimpatikusabb, de nem nagyon ajánlják. Miért nem?
2010. okt. 27. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem altatás nélkül csinálták a nyiregyházi szájsebészeten és semmit sem éreztem fájdalmat egyáltalán, egyedül ilyen toló érzés volt csak ahogy kalapálták kifelé a cuccost, érdekes volt:) de ennyi. Ne félj a műtéttől egyáltalán nem fáj!!!

A műtét után viszont néhány órával már kezdett kiállni a zsibbadás, és kapkodtam a cataflámot vagy 2 hétig mert akkor már igencsak éreztem, de dolgozni így is tudtam mellette, elviselhető.

2010. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van. nekem ugyan 1et szedtek ki. de nemfájt :D

Persze benyomtak nekem v 3 lidocaint.

2010. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az altatás kockázatosabb, mint a helyi érzéstelenítés, ezért nem is alkalmazzák ha nem szükséges.
2010. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most vagyok túl 3 db bölcsességfog kiszedésen. Én nagyon rettegtem tőle, de maszájból elmentem és NEM FÁJ. Hidd el, és ne olvass negatív történeteket a neten...én sajnos olvasgattam:/. Azt megkérdezhetem, hogy hol fogják műteni?

Nekem Pesten a SE szájsebészeti klinikáján műtötte egy nagyon jó orvos és a 3 műtét alatt 6 szem fájdalomcsillapítót ettem meg(ez igen kevés), mert nem fájt.

Ja és érzéstelenítővel volt mind 3, az altatás sokkal kockázatosabb és az injekció nem fáj, ami kellemetlenebb az a gyógyulási stádium.

2010. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg Szombathelyen csináltatom majd, mert a legközelebb ott van szájsebészet.
2010. nov. 1. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!