Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy hete kihúzták a felső...

Egy hete kihúzták a felső bölcsességfogamat, de sajnos megnyílt a húzás következtében az arcüregem, ami igen kellemetlen, főleg így hogy meg vagyok fázva. Forduljak vele orvoshoz, vagy majd magától begyógyul? Mennyi ideig tart a gyógyulási idő?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen fordulj orvoshoz(először háziorvos,szájsebész),mert olyan gyulladást fogsz összeszedni,hogy szörnyű lesz kikezelni. Főleg,ha a bacik bejutnak a véráramba...
2009. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy jártam én is, csak nekem nem a felső bölcsességfogamat, hanem előtte kettővel lévőt húzta ki nagy nehezen, vésés stb... Nekem is megnyílt az arcüregem, a doki nem vette észre, és én is csak később, amikor már kivettem a gézcsomót, és olyan furcsa érzés volt, ha befogtam ez orromés a szám, akkor is átjártz rajta a levegő. Olyasmi mintha eltörött cigit szívnál, vagy valami hasonló. Na szóval visszamentem még aznap este, és először "rámmászott" a székben és a halánték és az álkapocs részt valamilyen műfogással összeszorította, aztán érzéstelenítő injekció után 3 öltéssel összevarrta és nyomott bele valamilyen zselészerű anyagot. Írt fel antibiotikumot, de már este nem volt nyitva agyógyszertár és reggelig adott gyógyszert a szekrényből. Sztem be lehetett parázva Ő is mert kétszer is mondta, ha valami van akár éjszaka is okvetlen hívjam fel, meg is adta a mobilszámát. Szerencsére nem lett semmi bajom, de javaslom hogy sürgősen menj vissza a dokihoz, esetleg szakrendelésre, mert komoly következményei lehetnek, ha elhanyagolod!
2009. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pfff, basszus, a húzás után ellenőriznie kellett volna a dokinak, mégpedig úgy, hogy befogja az orrod, neked pedig jó erősen meg kellett volna fújnod. Ilyenkor azonnal észrevehető, ha meg van nyílva. Pár öltés+esetenként antibiotikum, és semmi következménye. Elvileg max. 24 órán belül el kellene látni, úgyhogy azonnal menj vissza.
2009. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap mindenképp felkeresem az orvost! (természetesen nem azt, aki nem figyelt oda eléggé)
2009. szept. 28. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!