Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mikor lehet...

Foghúzás után mikor lehet lecsiszoltatni a szomszédos fogakat, és kb mennyi idő elteltével kerülhet rá híd?

Figyelt kérdés

Foghúzás előtt állok, és szeretném tudni, hogy a szomszédos fogakat rögtön lecsiszolják-e, és rendelői ideiglenes hidat azonnal kapok, vagy várni kell míg a seb begyógyul?

Előre is köszönöm!



ápr. 27. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A csiszolást nekem kb 4 hét múlva kezdték, és 1 hét alatt kész is volt. Nem volt ideiglenes hidam.
ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És amúgy Te nem bántad meg, hogy nem implantátum lett hanem híd? Nekem 2 egészséges szomszédos fog lenne a pillér :( nem romlottak el a fogaid amiket lecsiszoltak?
ápr. 27. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

A korona, amit a lecsiszoilt fogra tesznek, tőkéletesen védi a fogat. Ha valami miatt mégis ki kell húzni, akkor kuka az egész fogmű. Ha csak 1 fogat kell pótolni, akkor -ha fiatal vagy- gondolkozz az implantátumon.

Nekem a koronán keresztül még gyökértömést is csináltak.

ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Az a baj, hogy jelentős mértékű csontpótlásra lenne szükség és minimum 1 és fél éve mire kerülne oda fog, azt pedig nem szeretném kivárni:(
ápr. 28. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Annak úgy nincs is értelme.

Ez esetben lehet, hogy kivehető részleges fogpótlást csináltatnék.

ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez az 1-es metszőfogam….☹️ sajnos oda az nem lenne esztétikus megoldás.


Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszaidat, remélem nemsokára nevetve fogok erre emlékezni. Mondjuk most még nagyon félek..

ápr. 28. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!