Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez nagy baj a fogammal kapcsol...

Ez nagy baj a fogammal kapcsolatban? - dagadt arc

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnapra megdagadt az ínyem, a fogam azonban nem fájt. Mára lement az ínyről a duzzanat nagyon nagy része, de most mintha az arcomon lenne megragadva azon az oldalon, ahol volt a duzzanat, azonban továbbra sincs semmi probléma (se láz, se fájdalom).


Ilyenkor mi a teendő? Szerdára eleve van időpontom fogorvoshoz másbol kifolyólag. Emiatt nem szívesen mennék el ma magánorvoshoz. Vagy esetleg ezzel "simán" ki lehet bírni pár napot?



máj. 18. 07:54
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Magától ment le vagy jegelted? Mert a túljegeléstől is feldagadhat, sőt fájhat is. Te érzed, de én elmennék sürgire vele, mert az egy dolog, hogy az ínyeden nincs duzzanat, de ha az arcon kezd terjedni, az nem jó jel.
máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ugyan nem jegeltem, de 2 házi praktikát kipróbáltam. Az egyik a langyos, sós vizes oblogetes, a másik, hogy 1-1x pár percre szegfűszeget raktam oda.


Azonban ez felül volt, de ma reggelre, mintha alul is be lenne dagadva az arcom (pedig ott még rosszabb fogam sincs).

máj. 18. 09:54
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, hát lehet nem tudom, de ez sem jó hír, esetleg 1 napot várj vele, nem tudom milyen most az állapotod, de ha nem rendeződik, akkor mindenképpen orvoshoz kell menni.
máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt, hogy milyen az állapotom? Szívesen válaszolok, örülnék minden tanácsnak.
máj. 18. 09:59
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Úgy értem, hogy mennyire dagadt az arcod, mennyire látható, rágni tudsz-e rendesen, feszülést érzel-e ezeken a helyeken, lefelé lógatva a fejed érzel-e lüktetést, láz- hőemelkedés van-e, nyomásra fáj-e, gátol-e a napi tevékenységekben, stb.
máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Annyira nem dagadt, esetleg egy "kívülálló " lehet észre sem venné.


Rágni tudok rendesen, láz, hőemelkedés egyáltalán nincs. Nyomásra nem érzékeny.


Az általad írtak közül egyedül a feszüles talán az, ami jelen van.

máj. 18. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!