Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Részleges szájzár bölcsességfo...

Részleges szájzár bölcsességfog melletti ínygyulladás miatt mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kedd óta be van gyulladva, már annyira fáj, hogy aludni is nehéz. Cataflam dolot szedek rá, de kb kettesével kell 3 óránként... tegnap voltam fogászaton, ott lerendeztek annyival, hogy egyenes a fog majd szépen kinő. Jelenlegi gyulladás meg két hét gyógyulási folyamat. Kaptam egy mini gyógyszeres gézlapot az ínyemhez nyomkodva és ennyi. Szedjek cataflamot. Semmit nem írt fel. Ez így rendben is lenne? Nem kellett volna antibiotikum vagy valami? Komolyan napi 8 szem cataflammal rendezzem le és legyek türelemmel? :( Az evés is kínzás, alapból nehéz az ételt így berakni... egy újnyira nyílik a szám, ha nagyon erősen nekifeszülök nagy fájdalommal nyílik csak jobban...


Mit tehetek? Menjek másik dokihoz antibiotikumért? El vagyok keseredve :(

A héten 3 napos migrén mellé még ez is jutott....kicsinál ez a fájdalmakkal teli hét...elfáradtam :(


Menjek magánrendelésre és ott felírnak valamit?


Köszönöm, ha tudtok javasolni bármit akár sajnálatos tapasztalat miatt.



máj. 24. 02:27
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Elmehetsz máshoz, de nem fog tudni vele mit kezdeni, vagy ki kell műteni, amire kapsz 3 hónap múlvára időpontot, vagy szenvedés és remény, hogyha kibújik, akkor rendeződnek ezek a problémák.
máj. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos én is ezt sejtem...doki is azt mondta türelem és kitartás...két hét a gyógyulása kb... de ez évente előjön...és már vagy 20 éve bújik kifele...igazából a hátsó széle az ami nem tud teljesen normálisan kinőni...túl lassan nő és így nem utasította maga mögé rendesen az ínyem. Két doki szerint is elfér, ezért nem akarják kiszedni...csak ilyenkor meg azt érzem, hogy nem, nem fér el... hát nincs mit tenni, de nem tudom antibiotikumot miért nem kaptam, lehet azzal gyorsabban gyógyulna...vagy azt csak láz esetén írnak?


Köszi a választ azért.

máj. 24. 06:59
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Itt nincs semmi indok antibiotikumra, nem fertőzés okozza, hanem feszülés, itt helyi kezelés elég, a szájzár meg eleve 1-2 hét mire rendeződik, azzal sem fognak tudni mit kezdeni, sőt addig semmit sem tudnak vele kezdeni míg fáj meg merevek az izmok, izületek.
máj. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, akkor marad a fájdalomcsillapítás meg a gyakori fogmosás.
máj. 24. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!