Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy akik...

Miért van az, hogy akik rendszeresen mossák a fogukat azoknak van lyukas foguk?

Figyelt kérdés
Naponta kétszer mosom a fogam (reggel és este) és mégis van lyukas fogam.Megkérdeztem az osztályomból néhány embert,nekik is van lyukas foguk hiába mossák naponta többször is a fogukat.Az egyik osztálytársam 2 naponta mos egyszer fogat,és egy nap gyakran rágózik és rágcsál,például almát.Neki pedig egy lyukas foga sincs.Akkor ez most hogy van?
2010. nov. 7. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez genetika. Van, aki sajnos rosszabb fogállományt örökölt. Én is. Pedig nagyon odafigyelek a fogaim ápolására (nem csak fogkrémmel, sok mindent használok), mégis lyukasak. Egyébként szerintem nagyon kevés a olyan ember, akinek egyáltalán nincs rossz foga.
2010. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Mert a fogak romlása nagyrészt genetika.
2010. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is mindennap mosok fogat és nincsen lyukas fogam. Ez csupán genetika, és táplálkozás kérdése.
2010. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
hát, nekem speciel nincs lyukas fogam, pedig minden étkezés után megmosom a fogaimat.. (naponta kb. 4x).. de aki 2 naponta mos 1x fogat, annak lehet ám szájszaga, és a fogai is szép színűek lehetnek :D
2010. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A sors fintora, hogy én minden nap 2-szer mosok fogat, mégis már kb. (nem emlékszem, hány helyen, sok) 8 helyen van tömve a fogam, míg testvérem nem mos fogat és neki csak 1 foga van betömve.
2010. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennek a legfőbb oka, hogy a fog felszíne nem egyformán barázdált az embereknél. Itt most a mikrobarázdákra kell gondolni. Akinek van dögivel, hiába mossa, onnan lehetetlen kiszedni tökéletesen. Ún. barázdazárás csodákra képes, csak a fogorvosak valahogy nem szeretik reklámozni...
2010. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a fogak ragofelszinen levo barazdarendszernek tobb alaki formaja lehet, es nem mind egyforman tisztithato, erre hasznaljak a barazdazarast
2010. nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!