Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mért pont "fogatmosni"?

Mért pont "fogatmosni"?

Figyelt kérdés

nem értem hogy az emberek mért ugy hívják hogy "fogatmosni" ez úgy hangzik mint ha csak egy fogat mosnál

pl szituáció:

"Fogat mostam"

erre mondanám: "oké de mért csak egy fogadat mostad, mivan a többivel?"


2010. nov. 16. 18:35
 1/9 anonim válasza:
57%
SAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJT!!!!!!!!!!!!!!Néma gyereknek az anyja sem látja a fától az erdőt.
2010. nov. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mert ha valaki ráncfelvarrásra megy, akkor csak egyetlenegy ráncát varrják fel, sőt mellnagyobbításra is kétszer kell menni, mert azért milyen hülyén néz az ki, ha valakinek nagyobb az egyik mint a másik. Ezért.
2010. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Jó, hogy ilyeneken van időd gondolkodni. Egyébként ha ennyi a szabadidőd akkor azon is gondolkodhatnál, hogy miért ilyen igazságtalan az élet, miért érnek többet a gazdagok... Na ezeknek legalább van értelme, bár ezeken is kárt törni az agyacskád:D
2010. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy irigyellek hogy ilyen problémáid vannak.

És ha téged ez tényleg ennyire zavar,akkor áruld már el,te mért nem azt mondod hogy "fogakat mos"??És máris megoldódna a problémád...

2010. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
hát ti áá xD egy ilyen hülye kérdésre h tudtok ien komoly választ adni?xD
2010. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a magyar nyelv egyik sajátossága :)

Ha megfigyelted: a páros szerveket(vagy amiből több van)egyes számban használjuk


"Fogat mostam." és nem "Megmostam a fogaimat."

"Kék a szemem." és nem "Kékek a szemeim."


Csak érdekességként: a németek meg szó szerint fordítva azt mondják, hogy

"Megmosom magamnak a fogakat."

"Megfésülöm magamnak a hajakat."


Választhatsz, melyik tetszik jobban... :D

2010. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

de egy filozófusalkat vagyxD

na megyek fogakat mosni:D

2011. ápr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó hogy itt írta az egyik hozzászóló a németeket, ezzel kapcsolatban van egy kis történetem.


Osztrák kolléganőm egy jó ideje magyarul tanul, és mindig sokat mesélek neki magyarul, hogy ezzel is segítsem.

Pont a reggeli vakarózásaim voltak soron, amikor ugye megemlítettem, hogy "...aztán megmostam a fogamat"

Mire ő, fel sem nézett a munkából, ösztönösen megkérdezte: "Melyiket?"

Hosszú csend, majd röhögés. Ezt nem gondolta át. :))


Akkor én is elgondolkodtam a kérdező által feltett kérdésen.

2011. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom, hogy megyek, megmosom a fogaimat. Vagy hogy megmostam a fogaimat. :)

Akik fel vannak háborodva, hogy mennyi ideje van a kérdezőnek azért, mert ilyeneken tud gondolkozni, azoknak üzenem, hogy egy 5 perces fogmosás közben sokkal több dolgon is el lehet gondolkozni. ;)

2011. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!