Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki hogyan szánja rá magát,...

Ki hogyan szánja rá magát, hogy elmenjen a fogorvoshoz? Húzatni kellene, de piszkosul félek.

Figyelt kérdés
Ismerem a dokit, 5000Ft-ért húz, jó keze van, de mégis nagyon félek, az előző dokiknál tapasztaltak miatt... Segítsetek légyszi!!
2010. nov. 26. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
biztos, hogy húzatni kellene? ezt a fogorvos mondta ? nem lehetne gyökérkezeléssel megmenteni?
2010. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a félelem miatt nem akartam menni soha, hanem a saját körzeti fogorvosunk miatt, ezért is jártam maszekhoz.

Nekem tavaly 2 ezerért húzott, ez az 5 ezer ft irreálisan sok.

2010. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém 12000-ért húz!
2010. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ő is magán orvos, még csak 1* voltam nála, de akkor ügyes volt. A körzetisünk egy hentes... Már 4 fogamat törte bele... Majdnem a szájsebészeten kötöttem ki miatta... Ez a doki rendes, ő mondta, hogy húzni kell, de én nagyon félek... Vizsgák előtt állok, és még ez is...
2010. nov. 26. 11:56
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Kapsz érzéstelenítőt, ami nem fáj, aztán az egészből semmit nem érzel.

Hát - ha nagyon akarod, elmondom, hogyan szántam rá magam: volt egy lyukas fogam, ami már gennyedzett... bűzös volt a leheletem, hiába mostam fogat, rágóztam, stb. Fájt is nagyon, nem volt mit tenni, muszáj volt elmenni. Jól leszidott a fogorvos, kihúzta, utána pár óráig még mindig éreztem a "lyukas fog ízét" a számban... Na ekkor fogadtam meg, hogy ezentúl félévente járok kontrollra. Azóta mindig dicséri a fogaimat a fogorvos, nem is volt azóta gond velük. Ez volt közel 4 éve.

2010. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Várj addig, amíg annyira fog fájni, hogy beszarsz... akkor majd könnyű szívvel tudsz fogorvoshoz menni. :)
2010. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 5 fogamat húzták ki két héten belül (súlyosabb probléma miatt). Túl kellett lennem rajta. Minden egyes alkalommal úgy mentem fel a lépcsőn, mint egy gép, és arra gondoltam, az idő a fogorvosnál is ugyanúgy múlik, mint máshol, úgyhogy csak menni, menni, menni, nem gondolkodni, csak pár perc és túl leszek rajta.
2010. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem a szúrástól félek, hanem a húzástól... Attól, hogy esetleg beletöri, stb... Rossz tapasztalat miatt...
2010. nov. 27. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

én ma voltam fogorvosnál. Elhiheted, hogy nem akartam menni, de sajnos rájöttem, hogy a saját hibámból több rossz fogam is van. Mosom én rendesen, de ez nem elég. Az előző fogorvos egy sarlatán volt.

Így aztán még szeptemberbe kértem időpontot és ma elmentem. Nagyon féltem és tiszta ideg voltam, de a fogorvos nagyon rendes és kedves volt. Kaptam érzéstelenítőt, aztán kihúzta a fogam. Még párszor mennem kell, de most büszke vagyok magamra, hogy az első lépést megtettem és elmentem orvoshoz.

Szóval bátorság és vigyél magaddal valakit.

2010. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én tegnap voltam, a bölcsesség fogamat húzták ki. Nem fájt, nagyon jó dokit választottam, csak nagyon vérzett, még ma is szivárog kicsit...
2010. nov. 30. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!