Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi ideig tart a gyökérkeze...

Mennyi ideig tart a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Gyökérkezelik a fogamat mielőtt betömik, de vajon mennyi ideig tart a gyökérkezelés? Alsó rágófogamat csinálják.
2009. jan. 15. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azon múlik, mennyire van begyulladva a fogad, és hogy milyen gyorsan gyógyul. Nekem volt, hogy két alkalom után állandó tömést tudtak tenni bele, de van egy olyan fogam is, amit majdnem két hónapig hetente kezelgettek, mire rendbe jött.
2009. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hetet mindenképp számolj rá, heti 1 kezelés szokott lenni, ha nagyobb a gond, akkor több hét.
2009. jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egyszer nagyon bevolt gyulladva a fogam a tömés miatt annyira hogy enni se inni nem tudtam beszélni is alig tudtam.4 szuri után tudta a tömésemet kifurni.Fojt minden belőle gennytől kezdve a vérig a szám bevolt dagadva és több mint 1 hónapig jártam gyökér kezelésre.
2009. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyözöm mondani ha valaki érzi hogy a foga melegre hevesen fáj vagy éjjel kezd fájni azonnal látogassa meg a fogorvosát és gyökérkezeltesse a fogat még a gyulladás elött hidjétek el megéri ha a fog elhalt de még nem gyulladt be kell egy kis idö amig a baktériumok felszaporodnak a fogkamrában ezt az idöt ki lehet használni.

Én is igy jártam melegre nagyon fájt és néha éjjel is szokott fájni. Elmentem a dokihoz és kiderült hogy elhalt a fog és még nem gyulladt be a gyökérkezelés során az idegek dirib darabokban jöttek ki ez mutatja hogy elhalt a fog sajnos de megusztam gyulladás és fájdalom nélkül és mindösszesen 3szor kellet elmennem mire végleges tömést megkapta. A fogbélgyulladást megvárni nem éri meg.

2009. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!