Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzót szeretnék,...

Fogszabályzót szeretnék, eléggé kiállnak a fogaim, elég rossz anyagi helyzetben vagyok úgyh : szeretnék vmi kivehetőt és olcsót, mennyi ideig kell hordani 1 kivehetőt kb 1 cm rel vannak kiljebb a felső fogaim mint mint az alsók?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék ami elég gyorsan helyre hozza de nem a legdrágább , vmi ajánlatokat legyetek szívesek , h mennyibe kerül mien és naggyából mennyi idő

előre is köszönöm :)


2010. nov. 29. 20:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
17/F
2010. nov. 29. 20:03
 2/15 anonim válasza:
Vannak olyan problémák a fogakkal amiket a kivehető nem biztos hogy meg tud csinálni, ezt csak fogszabályzó szakorvos tudja megmondani. Nekem állandó van és 30000 Ft körül volt csak a fölső ugyanennyi csak az alsó.
2010. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nekem elég lenne csak a felső , az alsó tökéletes.

de mennyi idő kb a szabályozás ?

2010. nov. 29. 20:25
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha 18 alatt vagy, akkor a tb támogat, így elmész egy sztk-ba, és ha csak fölülre szeretnél, akkor kb. 20000 Ft-t fizetsz. Az időt nem tudom megmondani, ez nagyon változó, de általában minimum 1 év, legtöbbször 1,5-2. És miután levették, hordanod kell egy éjszakait is, hogy ne álljanak vissza. Bonyolult, drága, kényes, de megéri!

Egy sorstárs :D

2010. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a kivehetőt gondolom tovább kell hordani nem???
2010. dec. 5. 01:07
 6/15 anonim ***** válasza:
hasonló helyzetben vagyok, mármint a fogakat tekintve.. Először is, hogyha jó helyre mész, nem engedik hogy csak felülre rakjanak fogszabályzót, ugyanis akkor sosem lesz szimmetrikus a két fogsorod.. 17 évesen azért ha ebbe belegondolsz, rájössz, hogyha megváltoztatod a felsőt, sosem lesz olyan mint az alsó, mármint, nem fognak ugyanott zárni, és az alsót is szabályozni kell, csak sokkal kevésbé. Ahol az én fogorvosom dolgozik, azt mondta náluk egyből kirúgják az olyanokat, akik csak felülre vagy csak alulra raknak fogszabályzót. A másik pedig az, hogyha nincs helye a fogaidnak, hogyha pl szemfog nagyon fent van, és ha visszatolnák a szemfogat, más csúszna ki, mivel kicsi a hely, akkor fél évre beraknak még egy tágítót vagy mit, a hátsó fogaidra helyezve, ami helyet csinál a szádban, és csak fél év múlva jöhet a fogszabályzó.. Ez egy nagyon időigényes, komoly pénzt felemésztő dolog, de az biztos hogy megéri.., hogyha szakember csinálja..
2010. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Sajnos azt te nem kérheted, hogy kivehető legyen vagy nem. Azt csak orvos tudja megmondani, hogy a te fogaidon a kivehető is segít-e. De ha ekkora a probléma, akkor nem hiszem, hogy fog segíteni. Az alsó fogsorom nekem is tökéletes, de mégis kellett arra is fogszabi, mert a felsőhöz kellett igazítani. Szóval attól, hogy neked az alsó fogsorod jó, egyáltalán nem biztos, hogy arra nem kell. Nekem összesen 220000 volt az alsó és felső készülék, de én már 30 leszek és magán dokihoz járok.
2010. dec. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
utolsó! Hogyha neked 220 ezer volt, gondolom esztétikusat kértél, vagy felnőtteknek ilyen sok lenne a sima :O?
2010. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
úgytudom h tb nemtámogat semmit!
2010. dec. 5. 18:32
 10/15 anonim ***** válasza:
11:04-es Az nagyon jó ár!Hol voltál?:)
2010. dec. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!