Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan alkohol nélküli...

Van olyan alkohol nélküli szájvíz, amely a nyelvlepedék ellen is felveszi a harcot?

Figyelt kérdés

Olyan alkohol nélküli szájvizet keresek, amit ti is jó tapasztalatokkal ajánlatok. (legfőképpen az lenne a lényeg, hogy a nyelvlepedéket minél hatásosabban távolítsa el!)


Itt a fórumon találtam már egy illető hozzászólását, miszerint ő Aquafresh Limpeza Extrema-t használ, de az sajnos MO-n nem kapható, illetve szerintem alkoholt is tartalmaz.


Üdv


2011. jan. 5. 16:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mert abban nincs fluorid (lehet, hogy csak az én hülyeségem, de már kicsi korunk óta megtanultuk, hogy a fluorid fontos szerepet játszik a fogzománc felépítésében, és mivel ez mentes - bár most kerestem rá a honlapján, azt írja, van benne, de amikor pirosat használtam, nem volt feltüntetve a tubusán, ellenben a zölddel, amin szövegesen is szerepel a fluorid (1400ppm) és a kis rajzocskán is. Már nincs meg a piros tubusa vagy doboza, de úgy emlékszem, nem tartalmaz. Egyébként ha volna benne, nem tüntetnék fel háromszorosan a zöldön a fluoridot, hiszen akkor természetes volna, hogy van benne.


Na egy másik helyen ezt találtam:

Parodontax fogkrémek és szájvíz


Parodontax Classic - nem tartalmaz fluoridot, így az arra érzékenyek is használhatják(75 ml tubusos)

Parodontax Fluoridos - fluoridos tartalmú készítmény (75 ml tubusos)

Parodontax szájvízkoncentrátum - a fogkrém tökéletes kiegészítõje, baktériumölõ hatásánál fogva meggátolja a fogkõképzõdést, segíti annak eltávolítását, vérzéscsillapító hatású

( [link] )

2011. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 3. 18:26
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Azt tudtad, hogy a fluorid idegméreg? Egy tubus fogkrém halálos adag fluoridot tartalmaz. Én csak fluoridmentes fogkrémet használok.

2011. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem, én azt tudtam, hogy a fluor idegméreg. A fluorid pedig nem. De majd utánanézek, köszi az infót.
2011. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Érdekelne, hogy melyik módszer vált be neked mert én is hasonló cipőben járok.

2012. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Sajnos egyik sem...


Rövid ideig hatnak, de utána pár órán belül, pl. egy szendvics elfogyasztása után rögtön lepedékes lesz a nyelvem.

2012. ápr. 6. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!