Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés, gyökérkezelés, húzás...

Tömés, gyökérkezelés, húzás vagy halasztás?

Figyelt kérdés

Üdv.


A bal alsó bölcsességfogam közepén van egy szép nagy lyuk, a fog belseje fekete és hiányzik belőle egy jó 1-1.5mm-es rész. Hál'Istennek nem fáj egyáltalán, de néha van benne egy alig érezhető kellemetlen érzés, talán szúró vagy feszítő érzés, de még olyan gyenge, hogy nem tudom megállapítani.


Úgy terveztem, hogy a hét végén rendbe tetetem. Igen ám, de Január végén államvizsgázok, és nem lenne most jó, ha egy esetleges húzás vagy gyökérkezelés után két hétig fájna a fogam és nem tudnék tanulni.


Szerintetek milyen kimenetele lehet egy ilyen fog kezelésének? Mint mondtam, elég sok hiányzik a fog közepéből és fekete a belseje. Nem hiszem, hogy egy tömés elég lenne, szerintetek vállaljak be egy gyökérkezelést, hátha így amikor még nincs begyulladva egyszerűbb túlesni rajta, és talán nem fog nagyon fájni az utána lévő napokban-hetekben, vagy inkább halasszam el az egészet Februárra? Vagy esetleg arra van még esély, hogy megúszom egy töméssel? Ez esetben viszont minél hamarabb el kéne mennem. Ez a dilemmám.


2011. jan. 14. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra!"

Mindig szerettem ezeket a bolcs mondasokat, s talan van is benne nemi igazsag, hiszen most meg nem fajdalmas az a fog es nem beszelve arrol, hogy meglehetne menteni.

2011. jan. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alsó 8-as fogakat nem szívesen gyökérkezelnek, mert nem férnek hozzá, a tűkkel, a műszerekkel. A megmentés is többrétegű kérdés. Ha nem mély a lyuk, hogy belehessen tömni, betömik. Ha nincsen vele szemben fog, nem használod rágásra, és az, hogy olyan hátul van, tisztítani, is nehezen tudod, úgy, kihúzzák. Orvostól is függ. A kihúzás sem egyszerű, mert vagy 4 vékony gyökere van, vagy egy kis bunkós. Ezt RTG-n kell megnézni.
2011. jan. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne húzd sokáig a dolgot.Nekem ünnepek előtt húzták ki a bal fölső bölcsességfogam.Csak én egy hétig szenvedtem vele mielőtt elmentem a fogorvoshoz.1 perc alatt kikapta.Ha nem küldenek szájsebészetre vele csak kihúzzák semmi probléma nem lesz utána.A szájsebészet az már más dolog.
2011. jan. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vagy betömik vagy kihúzzák. Bölcsességfogat nagyon nehéz korrekt módon gyökérkezelni.

Egyébként szerintem a te esetedben még simán tömhető a fog.

De ha nem fáj, akkor mindenképp várd meg az államvizsgádat, mert ha esetleg megbolygatják a töméssel, lehet, hogy fájni fog.

2011. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem tudtam, hogy alsó bölcsifogat nem nagyon szoktak gyökérkezelni. Leginkább attól tartottam, mert az elhúzódhat időben, több alkalommal kell vissza menni, elveszi az ember idejét. Szerencsére a fog majdnem teljesen kint van, remélhetőleg vagy betömik, vagy ha nem tudják akkor nem hiszem hogy nagyon nehéz lenne kihúzni.


Jól tudom, hogy akkor szoktak komplikációk lenni a húzásnál, ha nagyon mélyen van a fog és nem jött ki rendesen?

2011. jan. 14. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:
sajnos nekem is mély a lyuk és szarok dokihoz meni h fog fájni a fúrás :S van alapja h fog fájni?
2011. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de van.Amúgy én is nagyon félek a fogorvostól.Karácsony előtt hirtelen 2 fogamat kellett kihúzni.Az egyik bölcsesség fog volt.Azzal 1 hétig szenvedtem.Fájdalomcsillapítón éltem, nem tudtam aludni.Aztán annyira fájt hogy muszáj voltam elmenni a fogorvoshoz.Kb. 1 perc alatt kikapta.Mihelyt kint volt a fog azonnal elmúlt a fájdalmam.Szerintem ne halogass, csináltasd meg mert utána csak rosszabb lesz ha elkezd fájni.
2011. jan. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
menj el fogorvoshoz nem húzza ki,betömi simán és anyi
2011. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!