Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon nagyon parázok a...

Nagyon nagyon parázok a fogorvostól, a szuritól, meg attól hogy esetleg érezni fogom amit csinál. Hogy küzdjem ezt le?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy ha az első fogakat tömik, nem használ a fájdalom csillapító injekció? Mert nekem azt kellene tömni, így még jobban félek!
2011. jan. 26. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak tömik? Az semmi. A fúrásból nem érzel semmit, szóval ne parázz. A fogorvosos horrortörténetek közös jellemzője, hogy 90%uk gyökérkezelésről, 10% húzásról szól. Eleve akkor szokott fájni, ha be van gyulladva a fogad, akkor pedig már rég nem tömnek.
2011. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sündi válasza:

Mindjárt nem fogsz félni:)

Szóval.

Nekem szemölcs volt a péniszemen...Pontosabban a húgycső belső falán,szerencsére látható volt. HPV okozta,előfordul.

Urológus eltávolította,de pont a húgycsőbe kaptam a lidokain injekciót.Megőrültem a fájdalomtól,de ez kb 15 másodperc,nyugi! :D

Gyökérkezelésem is volt és az semmi! :)

Ha kérsz,úgyis adnak érzéstelenítőt és azt ki lehet bírni simán.Utána semmit nem fogsz érezni a szádból és az meg poén :D

2011. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress egy jó fogorvost! Ez nem sablon duma, nem is gondolnád mennyi változást hozhat az életedbe! Én is mindig nagyon paráztam és rosszul is szoktam lenni. Most meg már semmi. Sőt sokkal jobban figyelek is a fogaimra és ez magamtól jött. Amúgy nem kell félni, az érzéstelenítő mindenhol hat. Nekem már volt bölcsességfoghúzásom és gyökérkezelésem is, egyik sem fájt.
2011. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokta, összeszedem a bátroságom :):):)
2011. jan. 27. 08:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is b@romira féltem a fogdokitól és az lett a vége, hogy fogorvos lettem:))

Nem igaz, hogy elől nem használ az injekció. Ha jó az orvos, mindent lehet. Kérd meg, hogy a szuri előtt zselével/spray-vel fújja be azt a területet, ahová kapod az injekciót és még azt sem érzed. De a fogtöméshez nem feltétlenül kell szuri. Amúgy az első fogak sokkal kevésbé fájnak és sokkal kellemesebb, mint a hátsó. Ha csak tömés, akkor fúrnak, nem fájdalmas, de ha mégis fáj felteszed a kezed, megáll az orvos és bármikor lehet közben is szurit kérni. Ha megvan a fúrás akkor ha szükséges ún. alábélelést raknak, ami annyi, hogy bekeni egy anyaggal(olyan mintha injekcióstűvel jönne feléd, de ezzel nem tud és nem is akar szúrni, tehát nyilván nem fáj:))) és elkezdi tömni. Ha nagy a lyuk több rétegben, ha nem nagy kevesebben. A tömésnél belenyom tömőanyagot és egy lámpát tesz oda, mert fényre kötő. Ezek után(a jobb fogorvosok) odarak egy ragasztót és úgy tömi tovább, hogy vmi formája legyen. Amikor ez megvan, jön egy kis csiszolás, fényezés, ami már egyátalán nem fáj. Tehát a fúrás lehet kicsit kellemetlen, de az sem fájdalmas. Csak fontos, hogy jó legyen a fogorvos, mert van 1-2 eléggé ...., jöttek már hozzám is páran, hogy a körzeti orvos ezt csinálta és csak néztem, hogy ehhez orvos nyúlt?!?!


Amúgy még régen én is annyira féltem a fogorvostól, hogy kb. első alkalommal egész nap remegtem és persze este 7-re kaptam időpontot, utánna meg már örültem, hogy mehetek és szépek lesznek a fogaim.

Fontos, hogy ha szeretnél szurit kapni, akkor mindenképp egyél, ha nem nagyon megy mer izgulsz, akkor csak vmi édeset(pl. csoki), vagy cukros vizet igyál, mert különben nem lehet érzéstelenítőt adni, mivel leesik a vércukrod.


Amúgy korod mennyi?

Sok sikert!

2011. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!