Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes-e altatást kérnem a...

-Pimpike- kérdése:

Érdemes-e altatást kérnem a fogorvostól?

Figyelt kérdés
Mind a 4 bölcsesség fogamat ki kellene húzni + 8-at betömni altatással röntgennel és fogkő leszedéssel együtt 200.000Ft lenne, nem drága ez egy kicsit? Rettegek a fogorvostól.
2011. aug. 9. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ezt én sem bírnám ki ébren. Ha ki tudod fizetni, akkor kérd. Bár sztem ezt mind nem csinálják meg egyszerre.
2011. aug. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
fúú, ez nagyon jó ár:) hol csináltatod?
2011. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem ez drága, hanem a magyar fizetések aránytalanul alacsonyak. Egyébként ehhez én is kérnék altatást, igen.
2011. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Totálisan felesleges, túl nagy az altatás kockázata.
2011. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha ténylegesen elvégzik mindezt, akkor nem drága, sőt nagyon is jutányos.

Ha szétosztanánk külön műveletekre:


8 db fényrekötő tömés=80-120 eFt

4 db kisműtét=40-80 eFt

Fogkő eltávolítás=6-10 eFt

Röntgen=3 eFt/darab

Altatás=kb. 30-50 eFt

2011. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Én semmiképp nem kérnék altatást, két okból sem. Az egyik elég nyilvánvaló: felesleges kockázatot vállalnál vele. A foghúzás nem egy orvosi bravúr, úgy elaltatni viszont, hogy ne érezd a fájdalmat de közben ne halj meg, valamint hogy utána fel is ébredj, már igen. Szerintem ez a legnagyobb rizikó a "rutineljárások" során és ha ki lehet kerülni, akkor miért vállalnál felesleges kockázatot?

A másik indokom feltételezi, hogy nem egy extrém műtétről lenne szó, tehát pl. nincs begyulladva a teljes állkapcsod, az idegeid épek, stb. Ez esetben egy jó fogorvos/szájsebész tényleg el tud úgy érzésteleníteni, hogy érzel négy csípést az ínyedben, majd utána baromi kellemetlen érzés lesz, ahogy az állkapcsod egy vésővel taszigálják - de nem fáj! Mielőtt egy ilyen beavatkozásba belevágnék, egész biztosan körbekérdezősködnék pl. a váróteremben. Egyébként ha egyszerre kettőnél több bölcsességfogad kihúzását vállalja, akkor kezdj el gyanakodni, hogy nem egy lelkiismeretes orvossal vn dolgod - ez ugyanis drasztikusan meghosszabbítja a gyógyulási időt plussz növeli a fájdalmaidat.

Megértem, hogy rettegsz, de az altatás helyett inkább valamilyen más megoldást választanék: bódítást vagy hipnózist, ezekkel mind "megúsznád" a szorongást. Utóbbi sajnos elég drága lehet, mert még gyerekcipőben jár otthon az "ipar", de a fővárosban már több hipnodonta fogorvos is dolgozik. Az árakat illetően sajnos egyetértek az előző válaszolóval, a 200.000 Ft nekem is nagyon olcsónak tűnik - a hazai fizetések aránytalanul alacsonyak. Érdemes esetleg azt is átgondolni, ha már az anyagiakat említettük, hogy az altatás a nagyobb rizikó mellett jelentős plusszköltséget is ró a betegre.

2011. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha a 4 bölcsességfgoat egyszerre huzzák,akkor még a korházba is befektetnek mert nem tudsz enni inni,beszélni.

Azt megnézném,hogy ki az aki altatás nélkül kibirja ..feltételezem csak kontrollra jártok (szerencsére!) fogászatra:D

Én szép sorjában megcisnáltatnám ,nem hajt a tatár,akkor altatás sem kell.

2011. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az altatás kockázata függ az életkortól kísérőbetegségektől, általános állapottól. Ennek a megítéséle aneszteziológus feladata, beszélj vele. Fiatal, egészséges embereknél az altatás csekély kockázatot jelent.
2011. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem kell egyszerre megcsinálni a 4 bölcsességfogműtétet, ennyi. Lehet azt külön-külön is. Egyébként pedig 2-2-t simán ki lehet bírni, egy oldalon kell kiszedni az alsót-felsőt és nem lesz gond.


Én 20 éves vagyok, elvileg semmi bajom, télen mégis leállt a szívem egy altatás során. Pedig makkegészséges vagyok papíron.

2011. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugyanígy rettegtem a fogorvostól, és én is altatásban akartam. Amíg rá nem akadtam a mostani fogorvosomra....nem kell altatás, múltkor 40 percig húzta a fogam, mert beletört, és semmit nem éreztem !! Imádom őt :)Pesti doki, ha érdekel megadom a számát.
2011. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!