Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogorvos meg tudja állapít...

Egy fogorvos meg tudja állapítani, hogy valaki dohányzik-e vagy sem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 22:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

hát figyelj, nekem azt megállapította, hogy sok gyümölcsöt eszek és kevés szénsavas italt iszok.


mind2 valóban igaz :)

2011. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha másból nem is, a leheletéből biztosan.

Ne mondd, hogy most attól parázol, hogy a szüleid megtudják a fogdoki által?? :D


Ha nem erről van szó, azért szólj neki, ha nem "jönne rá", mert azt hiszem dohányzók esetében talán erősebb adag érzéstelenítőt használnak a megfelelő hatás elérése érdekében.

2011. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

nem dohányzom!! :))

csak múltkor úgy mentem a dokihoz, pont az első alkalommal, hogy kicsit cigifüstös lehettem.

nem biztos ám, hogy lehetett érezni, de ha mégis, akkor remélem látta a szám nyálkahártyáján vagy a fogaimon, hogy nem dohányzom.

2011. febr. 6. 23:09
 4/18 A kérdező kommentje:

első: honnan látta, hogy sok gyümölcsöt eszel?

hogyan mondta ezt meg? :)

2011. febr. 6. 23:10
 5/18 A kérdező kommentje:
második: az érzéstelenítőt testsúlykilogrammra adják, vagy hogy? csak mert nem látszik rajtam, hogy nehéz csontozatú vagyok, nehogy nekem keveset adjanak. :S
2011. febr. 6. 23:12
 6/18 anonim ***** válasza:

Jah értem. :)

Hát ha azt tudja egy fogdoki, hogy mennyi gyümölcsöt eszel és iszol-e szénsavas üdítőt, akkor gondolom a Te orvosod is tudja, hogy amúgy nem cigizel, hiába vagy cigiszagú. Max legközelebb nem mész előtte olyan helyre, ha tudod, hogy kell menj hozzá. :)

2011. febr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitől függ, hogy mi alapján adják az érzéstelenítőt. Anno hallottam egy ismerőstől, és amikor még cigiztem, akkor én a biztonság kedvéért szóltam neki. Már nem emlékszem, hogy akkor mondta volna mondjuk, hogy mennyire számít ez. :)

Bár nekem valahogy amúgyis mindig másodjára is szúrnak, de sebaj, ha ezen múlik, hogy érzem-e vagy sem. :)

2011. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen, meg tudja állapítani, ne aggódj! :)


Egyszer én is így jártam, én hülye beültem előtte egy italozóba, és csak a váróban éreztem, hogy bűzölgök a cigifüsttől. Csak nekem még ehhez hozzájött, hogy akkor olyan gyógyszert szedtem, ami elszínezte a fogaimat.

Leszedte az elszíneződést, de máig biztos vagyok benne, hogy azt hitte, a cigitől volt olyan.

Azóta 100-szor figyelmesebb vagyok. :)

2011. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

előző, ezt nem értem, azt írod, hogy meg tudja állapítani.

ez okés, de akkor nem kéne aggódnod, hogy azt hihette az orvos, hogy a cigitől van az elszíneződés, hiszen láthatta, hogy nem dohányzol.

2011. febr. 7. 15:26
 10/18 anonim ***** válasza:

Mert leginkább az elszíneződésből vonja le. Ha cigizel, akkor akármennyire is mosod a fogad, a zegzugokban, barázdákban, fokközeknél el van színeződve a fog.

Meg emellett még az ínyük is gyakran gyulladt, ha ez egy laikusnak nem is tűnik fel.


Na, nekem ez a 2 dolog adva volt, az első a gyógyszer miatt, a második a fogszabályozó miatt (nem ömlött a vér az ínyemből, de picit duzzadt volt, amennyire az fogszabályozó mellett lenni szokott).

2011. febr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!