Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fontos! Kimütötték 2 bölcsessé...

Fontos! Kimütötték 2 bölcsességfogamat, hányhatok? :$

Figyelt kérdés
1 hete volt műtétem. A bölcsesség fogamat vették ki, alul felül. De szeretnék hányni nagyon. Nagy baj lenne, ha hánynék? Csak értelmes emberek válaszát várom!!
2011. febr. 16. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:

MIért szeretnél hányni?:O

Tuti h nem tesz jót ha az a savas gyomortartalom hozzáér a sebhez.

2011. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Inkább ne.

Persze, ha muszáj, akkor hányj, hiszen lehet hogy oka van annak, hogy a gyomrod meg akar szabadulni valamitől. Bár azt írod "szeretnék". ?

2011. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bulimiás vagyok, és kényszer, de haggyatok hülyeséggel, kérlek, ne ezzel foglalkozzatok, hanem a kérdésemre válaszoljatok..
2011. febr. 16. 21:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem, hogy jót tesz a sebnek a savas gyomorváladék.

De jó lenne a betegségeddel felkeresni egy pszichiátert/pszichológust, mielőtt tönkreteszed az egész életed.

2011. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jajj volt az nekem, de ez 1 hosszú történet.. Mi bajom lehet ha hányok?
2011. febr. 16. 21:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Elfertőződik a seb, vagy ilyesmi szerintem előfordulhat.
2011. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:( És akko meddig nem hányhatok? Mennyi idő ameddig begyógyul? Már alig birom ki a falat kaparom idegembe most meg folyton éhezek ez 1000x rosszabb mint zabálniés hányni..:(
2011. febr. 16. 21:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Keress másik szakembert, ha az egyik nem tudott segíteni.

Ezt valahogy muszáj megoldanod, mert ha így megy tovább, tönkreteszed magad teljesen. Szétmennek a fogaid, a nyelőcsöved, hiánybetegségeid lesznek, meg kit tudja még mi.

2011. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

első vagyok..gondoltam h ezért sszeretnél hányni..az emberek nem szeretnek hányni csak úgy. Légyszives hadd kérdezzem már meg tőled mi a jó abban h kihányod azt a sok finom tápláló nyami nyami kaját??!Nem fikázlak meg semmi te döntésed..te választottad a halált .

De érdekelne h mi vesz rá egy embert erre.

2011. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok beleszólni.

A lényeg: A gyomorsav rengeteg tápanyagbontó enzimet tartalmaz, továbbá emésztő baktériumokat is. Nomármost, ha ez bejut egy mély sebbe, ott is az alap funkcióját fogja ellátni, attól függetlenül, hogy a ínyed nem kaja.

Ezt onnan tudom, hogy volt hasonló problémám (bölcsességfog-húzás) de terhes voltam, és azt a rókát semmi nem tartja vissza. Bedurrant a fogam helye, azt hittem meghalok, úgy fáj. Gyakorlatilag átkínlódtam két hónapot, mert a seb újra és újra elfertőződött, és végül az ínyem egy részét is kivágták, mivel terhesen antibiotikumot sem szedhettem.

Na jó mégis beleszólok! Ne haragudj.

Ne tedd ezt magaddal! Láttam már egy ismerősömet elsorvadni. Láttam ahogy sorban mentek tönkre a fogai, kisebesedett a szája, a nyelőcsöve. Rengeteget volt kórházban, nem volt hajlandó agyturkászhoz menni, mert neki így jó. Na ja egy heroinfüggőnek is úgy jó, de az illegális. Egyszer csak összesett. A szervezete feladta! Kómába került. Kb két hétig próbálták infúzióval táplálni, de már nem tudott beépülni a tápanyag. Belehalt. Két vagy három éve temmettük el.

2011. febr. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!