Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Helyrerakja a fogamat ha nem...

Helyrerakja a fogamat ha nem az én körzeti fogorvosom? Tehát ha nem hozzá hanem a másikhoz tartozom?

Figyelt kérdés
Az egyik alsó fogamból még anno letört egy pici darab, még tavaly decemberben. Tegnapi nap éreztem úgy hogy picit be van dagadva az ínyem és fáj is, de csak akkor ha megnyomom, nem gennyes. A I.körzeti fogorvos akihez be vagyok jelentve az 26.-ig szabadságon van, viszont van egy másik de az a II.körzeti, és én nem ahhoz vagyok. Az OEP -nél olyasmit olvastam, hogy ha egy rendelőben több körzeti is működik akkor el vállalhat de nem kötelező, de ha sürgősségi akkor viszont kötelező akár az a körzeti akár nem. Gondolom begyulladt fogínnyel nem mondaná hogy várjak 26.-ig? Igaz nem csúnya, viszont idegesítő. Megpróbáljam holnap, és elmenjek hozzá?
2011. ápr. 19. 18:15
 1/1 anonim válasza:

Legjobb tudomásom szerint (és én ennek megfelelöen jártam el legutóbb). Abban az esetben ha sürgösségi ellátásban kell részesülnöd (tehát pl. "fáj" a fogad) akkor mehetsz más körzeti fogdokihoz is (pl. azon a környéken vagy albérletben). Minden más esetben is tudsz menni de már költségtéritáses úton (tehát pl. fizeted a tömést meg ilyenek)


Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy ez minden esetben mindenhol igy müködik e, de itt "felénk" igen. Ha elmész a dokihoz és elmondod mi a helyzet akkor elöfordulhat, hogy fair módjára lekezeli ezt a helyzetet (én már találkoztam ilyennel)

2011. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!