Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik már olyan fogpótlás...

Létezik már olyan fogpótlás amikor őssejt technikával újra kinőnek a fogak? Ha igen mennyibe kerül? Hány fogat lehet így pótolni egyszerre? Hol végeznek ilyet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

:)

ez érdekes kérdés...

2011. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mer évekkel ezelőtt is szóltak róla hírek. Csak érdekel hol tart a dolog.
2011. máj. 28. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem meg az jutott eszembe, hogy régebben az egyik tudományos csatornán egy darab porcsejtből (!) komplett fülkagylót tenyésztettek ki teljes érhálózattal!!! Nos kérdem én, ilyen erővel miért nem lehet fogakat növeszteni egy petri csészében? Mert ugye vannak 3D-s felvételek már, sőt ct-vel még rétegfelvételek is készíthetőek, s már kifejlesztettek olyan nyomtatót is amelyik rétegenként nyomtatja a sejteket(!). A komplett fülkagylót is így csinálták... AKkor foghúzás előtt egy hónappal simán ki lehetne egy ilyet tenyészteni, majd kihúzzák a fogat és a helyére ugyanolyan gyökérrel beültetik (=belenyomják) az újat, nemde? Vagy ez túl evidens lenne? :)
2011. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem ennyire pofon egyszeru ,ahogy az elottem levo valaszado leirta , termeszetesen ezek nem pik-pak dolgok , es nagyon koltsegesek , ugyhogy nem ajanlom ,hogy erre varj , inkabb apold helyesen a fogaidat :) , nem tudok konkret arat mondani de 1000 euros nagysagrend lehet kb ha latezik is egyaltalan /fog , de ha nem szeretnel protezist akkor valaszthatsz implantatumot , nagyon jok csak ezek is eleg dragak kb 300 eur/ fog a jobbacskak , ezek utan elgondolhatod ,hogy az ossejt tech milyen draga lehet :)
2011. máj. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne egyszerű??? Hisz' a Tv-ben 1/2 óra alatt növesztettek egy új fület!?


XDDDD


(csak vicceltem)

2011. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek az infokat. Ápolás ellenére van néhány lyukas fogam.
2011. máj. 30. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!