Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik manapság egy...

Hogy zajlik manapság egy gyökérkezelés egy modern magánrendelőben?

Figyelt kérdés
Kedden megyek, rettentesen félek, nem tudom mire számítsak. Mennyi ideig tart ( tömés alatt fáj), fájni fog-e, hányszor kell menni? stb
2011. jún. 24. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fog fájni. Én ha jól emlékszem 3x voltam, de nem emlékszem már pontosan, hogy volt...utána sajna mégis tönkre ment a fogam... a pénzt persze otthagytam:(
2011. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Elég nagy baj,hogy én tudom milyen 12 éves létemre,de azért elmondom.

Szerintem ne izgulj,mert érzéstelenít és semmit nem fogsz érezni. Huhh,ha te tudnád én mennyire görcsöltem,azoon hogy fog-e fájni vagy nem..nnem aludtam éjszaka.Aztán mikor a fogorvosiszékben ültem és hatott az érzéstelenítő akkor már kész hősnek éreztem magam amiért így végig ültem,hiszti és egyéb más nélkül.


A tömés nem fáj egyáltalán !

A gyökérkezelés szintén nem fáj,de csak ha érzéstelenítenek,hanem akkor se vészes de kicsit kellemetlen.

Ne aggódj :)

2011. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Helyi érzéstelenítéssel csinálják, tehát nem érzel semmit. Nekem először elmúlt az érzéstelenítő hatása, és olyan brutális volt a fájdalom, hogy kértem egy újabb adagot. Teljesen kibontják a fog tetejét, hogy hozzáférjenek a gyökércsatornához. Ezután egy tűvel elkezdik kiölni az ideget benne, szúrkálnak a fog mélyére, de ez sem fáj, ha tart az érzéstelenítés. Ezután kapsz egy próbatömést, és vissza kell jönnöd x idő múlva. Ha fáj a fogad, az azt jelenti, hogy az ideget nem ölték ki rendesen. Ha nem fáj, akkor elkezdik feltölteni a gyökércsatornát. Ez nagyon hosszadalmas, és itt is szúrkálnak le a foggyökér üregébe a helyes tömő cuccal. Nagyon vigyáznia kell itt a fogorvosnak, mert ha alultölti a gyökeret, vagy ha túltölti, mindkettő komoly gyulladást tud okozni. Nekem szépen megcsinálták a töltést, kaptam porcelán tömést rá, és nem fáj a fogam többé.


Ja, és nem modern magánrendelőben voltam, hanem a helyi sztk-ban, így ingyen volt a kezelés (TB), és csak a porcelán tömést kellett fizetnem. 7000,- Ft-ból megcsinálták a fogam profin.


Ne félj tőle, nem gáz.

2011. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!