Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos után mitől alakulhat...

Fogorvos után mitől alakulhat (nak) ki a szájban apró, fájdalmas hólyag (ok)?

Figyelt kérdés

A barátom múlt héten volt fogorvosnál, tömték a fogát. Azóta minden egyes nap volt valami baja. Pl. gyengének érezte magát, utána 2 napig ment a hasa, aztán folyt az orra is stb.


Hétvége környékén apró hólyag(ok) jött(ek) ki a szájában, és fáj neki. Öblögetett, de nem javul semmit, most hőemelkedése van, de azt mondja, hogy nem érzi rosszul magát.


Amikor én voltam fogorvosnál, nekem is pár napra rá kijöttek apró hólyagok a számban, de azok 2-3 nap alatt el is múltak.


Lehet, hogy ő is ott "szedett össze valamit" és azért jöttek ki rajta a hólyagok? Vagy már ennyira le van gyengülve a szervezete a sok betegségtől?


Orvoshoz talán holnap megy, de én ebben nem annyira bízok... Aki járt hasonló cipőben megírná, hogy mi volt vele?


Köszönöm előre is!


2011. jún. 29. 18:04
 1/8 A kérdező kommentje:

* ennyire


Bocsi, elgépeltem. :)

2011. jún. 29. 18:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanannála fogorvosnál voltatok? Mert akkor problémák vannak ott a sterilitással
2011. jún. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, két különböző dokinál voltunk, ráadásul különböző városban. :)


Csak elsőként erre gondoltam, mert nálam is előfordult ilyen még régebben.

2011. jún. 29. 18:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a panaszainak nincs köze a fogorvosi vizsgálathoz, hanem összeszedett valami egyéb fertőzést (a hasmenés, hőemelkedés, gyengeség, orrfolyás, a szájában az hólyagok...ez mind erre utal). Természetesen mindezt összeszedhette akár a fogorvosi rendelőben is.

Ha följebb megy a láza, és nem múlnak az aphták (hólyagok) a szájában, mindenképpen lássa a háziorvos! Az öblögetést, esetleg Glycoseptes ecsetelést, fájdalom-és lázcsillapítást (Algopyrin, vagy Paracetamol és származékai) c-vitamin pótlást mindenképpen javaslok, de ha nem enyhülnek a panaszok, vagy még több hólyag jönne ki, valószínű antibiotikumra is szükség lesz még akkor is, ha mindezt vírus okozza! Mérje a lázát! Jobbulást!

2011. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak! Remélem holnap elmegy orvoshoz, de olyan makacs feje van, hiába mondom neki, az egyik fülén be a másikon ki...
2011. jún. 29. 19:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segítettem :)
2011. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is szoktak ilyen hólyagok lenni fogorvos után. Én arra gondolok, hogy ahogyan babrál az eszközökkel, egy picit megsérti a számat belülről, és mivel elég érzékeny a szájnyálkahártyám, ezért kisebesedik.

(és olyan is volt már hogy nem éreztem a szám meg a nyelvem és amikor még zsibbadt voltam, beszéd közben elharaptam vagy megsértettem a fogammal)

2011. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegnap elment orvoshoz, nem a fogorvossal voltak a gondok. Mandulagyulladása van, és ettől legyengült a szervezete.


Azért köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni. :)

2011. júl. 1. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!