Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog íny alatt?

Bölcsesség fog íny alatt?

Figyelt kérdés

Ma voltam szájsebészeten, és azt mondta a főorvos, hogy ha panaszokat okoz akkor 4nap bennfekvés. Első nap egyiket,másik nap másikat kiszedik..

És, hogy jelentős csontvesztéssel jár mert valahonnan felülről vésik ki..Amikor ezeket hallottam már majdnem elájultam.. De annak ellenére, hogy van egy komoly vérbetegségem nem altatnak..

Most a fő panaszom az annyi, hogy amikor kedve van jobb v bal oldalon elkezd fájni az utolsó fogaim rágáskor..

Nem egy erős fájdalom csak kellemetlen. Most mi a francot csináljak? Akivel beszélek mindenki mondja, hogy ez nagyon komoly műtét és utána, megfogok gebedni..

Nem szeretném emiatt elveszíteni az állásomat, ha bármi komplikáció lép fel utána, begyullad bármi.. Maximum másfél hetet tudnék pihenni a bennfekvéssel együtt..

Itt az elfektetett röntgen kép, alsó két oldalsó legutolsó fogakról van szó..Jelenleg aug. közepére kértem időpontot.. Bárki,bármi hasznosat mond megköszönném.. Egy elkeseredett 21/F.

Jelenleg aug. közepére kértem időpontot..

[link]


2011. júl. 6. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

hát nem irigyellek. Mindegyik, de főleg az alsó bölcsességfogaid nagyon rossz irányban állnak, a felsők azok annyira nem vészesek, de valóban kell eltávolítani csontot(mondjuk nem írtad, hogy a felsőket vagy alsókat kell eltávolítani, gondolom az alsók okozzák a problémát, és ott több lenne a csontveszteség, de ez ídővel pótlódik). Nem írtad, hogy milyen vérbetegséged van, de gondolom intravénás antibiotikumot akarnak adni, azért kell befeküdnöd (de csak tipp, mert tényleg nem tudom mi a bajod). Az altatás és a vérbetegség között nincs semmi összefüggés.

Ha fájdalmat, ill. rágási nehézségeket okoz, akkor szerintem mindenképp megérné eltávolítani. Másfél hét alatt rendbe jön az annyira, hogy tudj dolgozni. Biztos fájni fog, de ez elmúlik.

Egy fogorvoshallgató (holnap az én bölcsességfogamat is kiveszik, kb. úgy áll mint nálad a jobb alsó)

2011. júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem mind a négy ilyen szép vízszintesen állt. Nekem egyszerre szedték ki mind a négyet, bár altattak. Utána első nap még fájt, de utána már csak meg volt dagadva kb. 4-5 napig. Majd a műtétre rá egy hétre kiszedték a varratokat és onnantól semmi baj nem volt. Kicsit kellemetlen az, hogy nem lehetett enni semmit szinte, és vízen meg zacskós levesen éltem. De a lényeg, hogy másnap már nem fáj annyira és rendesen lehet vele élni, harmadnap én is mentem suliba. Szerintem nyugodtan vállald be a műtétet. 18/N
2011. júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen az alsókkal van a probléma.. És ahol elveszítődik a csontom az fájni fog utána?
2011. júl. 6. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen fájni fog, de biztos kapsz majd fájdalomcsillapítót. Majd holnap megosztom a tapasztalataimat :)
2011. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

18/N, te hol csináltattad , hogy kaptál altatást?

Magánklinikán v tb keretei között? Kérlek írj meg minden pontos részletet.. Mert én akármit mondok nem akarnak elaltatni..

2011. júl. 7. 06:36
 6/7 anonim ***** válasza:

18/N vagyok.

Én debreceni vagyok és itt a klinikán csinálták. Először is nagyanyám egyik ismerősének a fogait is ez az orvos csinálta és nagyon jó, aztán kiderült ő a tanszékvezető, és mivel külön is mentünk hozzá, így nála mindenképp fizetni kellett. 30000 ft volt a négy fogam. Elmentünk először a magánrendelésére ott megbeszéltük, hogy mikor legyen a műtét, mikor ez megvolt, mondta, hogy egy héttel hamarabb menjek vérvételre, hogy megnézzék minden rendben van-e. Minden jó volt. Így akkor a műtét napján bementem hétre. 8-kor kaptam valami cuccot a számba, elég szar íze volt, meg megkaptam az altatót, állítólag 9-kor bevittek, erre már nem emlékszem. És valamikor fél 11-11 körül hoztak ki. Aludtam úgy 2-ig. majd megnézték milyenek a fogaim, meg jeget kellett ugye tartani az arcomra. Majd én aznap saját felelősségre hazajöttem. Pedig altattak is, meg négy fogat vettek ki, és hát mondjuk egész nap 140-es vérnyomásom volt, de el lehetett jönnöm. Itthon se volt semmi bajom, persze 2 napig vettem be az algopirint, hogy tutira ne fájjon. De nem volt gond.

És akkor mikor először mentünk hozzá kérdezte altatva vagy nem altatva szeretném, én meg mondtam mindenképp altatva. És nem volt hercehurca, hogy nem altat el. Amúgy kérdezd meg miért nem altatnak el. Ha semmiképp nem csinálják meg altatással, akkor másik helyre kell menni.

2011. júl. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

pff az also nekem is az iny alatt van csak egy nagyon kicsi resze latszik ki... ahhhhhhh.

a tobbit nem latom meg

2011. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!