Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Be lett tömve 2 luka fogam,...

Be lett tömve 2 luka fogam, előtte nem volt érzékeny a hidegre. Most viszont ha hideget iszok, és a töméshez megy, rettenetesen érzékeny, nyilal. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a fogadat valószínűleg gyökérkezelni kell, a tömés túl közel van az ideghez. Nyugi, kérj érzéstelenítést, úgy szinte semmit sem fogsz érezni. A fogad pedig még jópár évtizedig megmaradhat.
2011. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez a vandál elcseszte a fogamat? :( Már 2 fogam is gyökér kezelve volt,és potyogtak a könnyeim,úgy fájt.
2011. júl. 13. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy ő cseszte el. Mondjuk egy jó orvosnak illik észrevennie, ha a lyuk - és emiatt a tömés is - túl közel van az ideghez, egyszer velem is megtörtént hasonló, amikor hazamentem, kb. 15-20 másodpercenként mintha egy pici áramütés ért volna, úgy nyilalt bele a fájdalom a fogamba. Azonnal hívtam a dokit, visszamentem és 1 óra múlva kutyabajom sem volt. Mondta, hogy gyanította, hogy ez lesz a vége, de nagyon határeset volt, ezért várt, hátha mégsem lesznek így fájdalmaim. Menj vissza a dokihoz és minden rendben lesz!
2011. júl. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, nekem is volt ilyen hogy érzékeny a hidegre. Nekem azt mondta a doki, ha érzed vele a hideget akkor nem halt el, tehát nem valószínű hogy gyökérkezelni kell. Szerintem gyógyszeres tömést tesz bele, és majd vissza kell menned rendes tömésre ha tényleg közel volt az ideghez, ha meg nem akkor még egyszer betömi. Meg lehet hogy esett ki a tömés a fogadból azért érzed a hideget, nem jól rögzül a tömés.
2012. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!