Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valószínűleg fogtályog alakult...

Valószínűleg fogtályog alakult ki egy lyukas fogam alatt az ínyemen, elég nagy fájdalommal jár, várhatok pár napot a fogorvossal?

Figyelt kérdés
Külföldről jöttem haza ahol sajnos méregdrága a fogászat így ezt a fogamat elhanyagoltam és egy esküvőre jöttem ahol nem szeretnék feldagadt képpel mászkálni. És megmenthető vajon a fogam? Nem volt tömve/gyökérkezelve viszont néha nagyon fáj kb 1 éve.
2011. aug. 23. 01:25
 1/6 tetris ***** válasza:
70%

Ha már ennyire tönkrement a fogad, akkor talán ki fogják húzni. Nagy butaság volt ilyen sokáig várni ezzel a lukas foggal, mert sokkal nagyobb bajt is okozhat, minthogy a fogad fáj. Gondolj csak bele! Abban a lukban mindenféle kórokozó megtelepedik, és folyamatosan árasztja el a szervezetedet. Ezért is alakult ki a tályog, mert a bacik már oda is befészkelték magukat. Ne halogasd tovább, azonnal kezeltesd magad!

Arra készülj fel, hogy nagyon meg fog szidni a fogorvos, amiért így elhanyagoltad magad.

Jobulást!!

2011. aug. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem is az ínyemen, hanem egy gyulladás szinte az állkapcsomon az államnál, nyomásra baromi érzékeny, a fog maga is. Amennyire utána tudtam olvasni tályog lehet, nem szeretném elveszíteni a fogat..
2011. aug. 23. 01:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ hát beszarattál rendesen, tudom hogy csak magamra vethetek
2011. aug. 23. 01:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Szar lesz, mivel az ilyen fog nyomásra érzékeny. Nyomásra nem tudnak érzéstelenítőt adni, csak húzásra.
2011. aug. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
reggelre nagyon durván feldagadt az egész képem kívülről is, elmentem a fogorvos aki hál-Istennek a család barátja gyökérkezelés után a fájdalom elmúlt, a gyulladás csökken és a fog hála istennek megmenthető, csütörtökön kerül bele végleges tömés.
2011. aug. 23. 14:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Aki rábukkan erre a kérdésre annyit tudok javasolni ne féljen fogorvoshoz menni, és ne is halogassa mert úgy jár mint én!
2011. aug. 23. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!