Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon hegyes és sokkal...

Nagyon hegyes és sokkal lejjebb ér a jobb oldali szemfogam, lecsiszolható egy ép fog? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Fogszabályozás után alakult ki így, a jobb 2-es fogam sosem nőtt ki ezért közelebb húzták a szemfogamat a metszőhöz és egy szintbe kerültek. Viszont a másik oldal normális és jó fél centivel lejjebb ér mint az összes többi fogam és zavar. Van megoldás?
2011. aug. 23. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Le lehet csiszoltatni, fogorvos megcsinálja, de nem biztos hogy megéri. Mert akkor a csiszolt részen már nem lesz zománc a fogadon, így könnyebben roncsolódhat. pl lyukképződhet rajta. Pl. ha sok üdítőt iszol vagy iylenek. Gondold meg!
2011. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ átgondolom erre nem is gondoltam valószínűleg a fogorvos is lebeszélne! Egyébként a fogzománc semmiképpen sem állítható vissza (fogkrémek, gélek stb) csiszolt fogon?
2011. aug. 24. 00:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem.. amit egyszer lecsiszolnak nem képzodik ujra. Viszont a fogorvos tehet ra vmi olyan anyagot, amivel mondjuk megkoti a fogzománc alatti reszt, olyan tomonyagszerueseget.. De az is lekophat, és nem termeszetes.. Én a termeszetesseg hiva vagyok.
2011. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!