Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon hullik a hajam, lehet...

Nagyon hullik a hajam, lehet köze a fogaim egészségéhez?

Figyelt kérdés

1 évvel ezelőtt észrevettem, hogy hajmosáskor csomókba szedem ki a szűrőből a hajamat, akkor azt mondta anyu, ne aggódjak, tél van... ilyenkor mindenkinek hullik.

Megvártam az őszt, ugyan úgy hullott ( nem foltokba, nem kopaszodom ), elmentem minden fajta vizsgálatra, vettek vért, de nem találtak semmit, elmentünk fogászatra, ott találtak egy lyukas fogat és íny gyulladást, megkérdeztem a dokit, de szerinte NEM okozhatja ez a hajhullásomat.

Volt olyan emberke is, aki azt mondta, azért hullik, mert a haj 7 évente cserélődik ( mint a bőr ), de el fog mulni.


Mit csináljak, attól félek, hogy hiába megyek el megcsináltatni a fogaimat, a hajam még attól ugyan úgy hullani fog! Mit tehetek ez ellen? Tudni kell, hogy Pacemakerem van, páran azt mondták, biztos emiatt, de ez hülyeség, a kardiológusom nem talált semmi rendellenességet....

Mit tegyek???


2011. aug. 25. 15:32
 1/8 A kérdező kommentje:

u.i.- ként annyit, hogy 23 éves nő vagyok, nem dohányzom és ritkán iszok alkoholt.


Aggaszt a hajam hullása, hisz szép, hátközépig érő, ezüst szőke hajam van és sajnos látszik, hogy kevesebb a hajam.

2011. aug. 25. 15:35
 2/8 anonim ***** válasza:

A hajhullást nagyon sok dolog okozhatja.

Többek között egy gyulladt (és nem kezelt) fog is.

Jó fodrászod van? Ha igen, akkor kérdezd meg tőle, hogy mit tehetnél.

Nemrég nekem is eléggé hullott a hajam egy fél évig. A fodrászom ajánlotta, hogy miket egyek, és miket ne (kb egészséges étkezés). Valamint egyhe vashiányom is volt.

A DM-nek van saját hajvitaminja, a fél ismeretségi kör szedte már, és mindenkinek nagyon jól visszasűrűsödött tőle a haja :)

2011. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Volt egy nagyon jó fodrászmesterem, de sajna nem tudom, mi lett vele... sehol nem találom ( Győr ).

Fodrászhoz nem járok, növesztem a hajamat, és ha kicsit le kell az aljából vágni, azt anyu is meg tudja csinálni.

Megadnád annak a gyógyszernek a nevét?

2011. aug. 25. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet közös oka a kettőnek. Így lehet, hogy nem a fogad miatt hullik a hajad, hanem valami rendellenesség okozza mindkét problémát. (pl. Nehézfémmérgezés vagy vitaminhiány.) Érdemes lenne a háziorvost felkeresni, aki beutalna egy általános laborviszgálatra, és az könnyen lehet, hogy sokat segítene. Ha a nehézfémmérgezés nem is valószínű, de a vitaminhiány lehetséges.
2011. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

15:55

Eszek elég gyümölcsöt és mellette szedek C - vitamint is :/

2011. aug. 25. 15:57
 6/8 anonim válasza:

Menj el egy hajgyógyászhoz,s az elmond neked mondent.

Én anno majd meg kopaszodtam,kb egy évig jártam,s mára gyönyörű a hajam,persze idő kellett hozzá.Bár vigyázom rá,se festék se lakk ha nem muszály,s csak minőségi sampont használok.

2011. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

00:45


Köszönöm szépen.

2011. aug. 26. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!