Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem olyan furcsán...

Miért érzem olyan furcsán magam? Mintha egy idegen lennék a többi ember számára.

Figyelt kérdés

Egész általánosban utáltak a többiek. Vagy vertek, vagy valamiért belém kötöttek. állandóan ideges voltam, tördeltem a kezemet, és féltem mindenkitől. Agresszív lettem.

A teljes kiborulásom napjára tisztán emlékszem. Anyukám aznapra megtiltotta, hogy bárkinek is visszaüssek. Azt mondta, ha ráhagyok, ők is abbahagyják.

Nem így lett.

Azóta teljesen elidegenedtem az emberektől, és nem merek beszélgetést kezdeményezni, mert félek, hogy megaláznak.

Mit tegyek??

Most kerültem a középsuli első osztályába, itt sokkal nyugisabb, és van egy-két barátnőm is, de még nagyon rosszul érzem magam..

Forduljak doktorhoz, vagy szedjek vmit, mit tegyek??


Nagyon köszönök minden választ!


2008. dec. 12. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Fordulj pszichológushoz! Ne hallgass senkire, nem ciki, én is járok, és ha nem szükséges feltétlenül ne hagy, hogy gyógyszereket tömjön beléd! "Jobbulást!" :)
2008. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi:)

apum és anyukám szerint én csak ezzel problémát csinálok magamnak, és nem hisznek nekem.

mondtam nekik, hogy nagyon szeretnék orvoshoz fordulni, de nem akarják.

Mit legyen, hogy mondjam el nekik?

Sztrájkoljak, vagy mit tegyek?

2008. dec. 12. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
nem kell sztrajkolnod hanem egyszeruen fordulj pszihologushoz mert amiket leirtal ugy gondolom szukseged van ra! de igazabol,magadon tudsz csak segiteni! probalj pozitivan az emberek fele fordulni ha megalaznak ne vedd annyira magadra bar tudom konnyu, mondani!de gondolj bele ha minden ember magara venne sok mindent mi lenne ??tudom a sok csalodas miatt az ember ha akarja ha nem bezarkozotabb lesz, es nem engedd senkit tul kozel magahoz, ha valakinek tenyleg fontos vagy, akkor az hidd el hogy azt meglatod, es megerzed!
2008. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is fordulj pszihologushoz. Magyarazd meg a szuleidnek, ha szeretnek, segitsenek teged ebben, mert te ezt fontosnak erzed a magad szamara. Probalkozhatsz szemelyisegfejleszto treningekkel is. Ajanlom neked Enud McGiffert pszihologusnő treningjeit, a www.enud.hu oldalon megtalalod oket, vannak a csoportjaiban kozepiskolas koruak is. Valassz ki egy szamodra erdekes temat, a csoportos foglalkozas segit abban, hogy jelezze neked, esetleg mi lehetett az altalanos iskolaban a tobbiek szamara zavaro benned. Es segithet abban is , hogyan tudsz ezeken a problemakon tullepni. Ez Budapesten van, de vannak ott olyanok, akik a hetvegi tanfolyamokra videkrol erkeztek. Nyari taborai is voltak regen. Nagyon hasznos dolog, segit abban, hogy az ember jobban megismerje sajat magat, es ezaltal jobban boldoguljon az eletben es az emberek kozott...
2008. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szegénykém, nem vagy könnyű helyzetben, ilyen fiatalon..Fordulj az iskolapszichológusodhoz (minden iskolában kell, hogy legyen) és mondd el neki bátran a gondjaidat, ő ezért van. és ezt még a szüleidnek se kell megtudniuk. ha esetleg mégse lenne ilyen személy a sulitokban, kérj segítséget egy felnőttől-valamelyik tanárodtól, akiben megbízol, vagy rokonodtól. minden jót, rendbe jönnek majd a dolgok, csak lépj!
2008. dec. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bárhova, csak orvoshoz NE! Egyetértek azzal aki személyiség fejlesztő tréninget javasolt! Az orvos felír egy rakat gyógyszert, igazából pedig semmi sem oldódik meg. Ha megérted, hogy benned van a hiba vagy a többiekben, segítséget kaphatsz hogyan vagy hogyan ne viselkedj!
2008. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia.

nem minden ember egyforma keress pár embert akiben igazán megbízhatsz akár családtagot is és ezeket feltétlenül mondd el nekik mit érzel a-z ig.ezt nem szabad magadban tartani. én is éreztem magam így de engem nem vertek meg semmi ilyen csak kiközösítettek

:)

2009. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!