Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg nagyon kellemetlen az...

Tényleg nagyon kellemetlen az ínyfelvágás? Hány injekciót adnak ilyenkor?

Figyelt kérdés
2 hete nagyon fáj a bölcsességfogam felett az ínyem. Voltam fogorvosnál, mondta, hogy ínyleválasztással lehetne segíteni rajta, de nagyon megijedtem és abban maradtunk, hogy várjunk 1-2 hetet. Viszont mostmár gyógyszer mellett is fáj. Írassak esetleg fel erősebb fájdalomcsillapítót? Van esély rá, hogy megszűnik a fájdalom?
2011. szept. 2. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó fogorvoshoz mégy, nem. Nekem a múltkor elektromossággal elégetett felesleges részeket az ínyemből és fel se tűnt. :)
2011. szept. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
ne írass fel erősebb fájdalomcsillapítót, csak a szervezetedet rongálod vele, magától pedig nem fog megszűnni a fájdalom. Vegyél egy nagy levegőt és ülj be a fogorvosi székbe. Az injekciót érezni fogod, de utána semmit, de tényleg semmit.
2011. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Darcy01 ***** válasza:
81%

Nekem is volt hasonló problémám, mindkét alsó bölcsességfogamat el kellett távolítani. Nem fértek el, nyomták össze a fogsoromat, az egyik ráadásul még ferdén is nőtt. Mondta akkor a doki, hogy vagy felvágja az ínyt és akkor van esély megmenteni, vagy pedig kihúzzuk. Mindezt kb. egy hetes gyötrődés előzte meg, amikor csak napi 3 Cataflammal tudtam elviselni a fájdalmat. Így én a foghúzás mellett döntöttem, mert nagyon feszült az egész alsó fogsorom és nem akartam, hogy a szép fogaimat eltorzítsa. Az inyekciót kicsit éreztem, de a húzást egyáltalán nem, pedig rendesen belekapaszkodott az orvos.


Úgyhogy ne aggódj, nem hiszem, hogy fájni fog. Tudom, hogy nagyon félelmetes a fogorvosi székbe beleülni, de utólag mindig azt mondtam, hogy ezért féltem ennyire.

2011. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Darcy01 ***** válasza:
81%

Én különben annyira paráztam, hogy képes voltam megkérdezni az orvost, hogy nem kéne még egy inyekciót beadni, hogy biztosan ne fájjon?:-)

Azt válaszolta erre, hogy nem, mert akkor még másnap délután is el lenne zsibbadva a szám.

2011. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a bölcsesség fogamnál vágták fel az ínyt elektromos késsel, hogy ki tudjon bújni. Nos magától nem fog elmúlni a fájdalom, sőt utána is fog egy kicsit fájni, de csak rövid ideig max még 1 nap. Nem fog fájni, nekem kellemetlen volt de csak mert a hentes felét mellé nyomta a zsibbasztónak. Sokat nem kapsz, mert nem szabad addig enni amíg érzed a zsibbadást! A szuri kellemetlen, de inkább mint hogy hetekig fájjon!
2011. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! :) Egyébként nem félnék (annyira) a fogorvostól, de Ő maga mondta, hogy nem kellemes a beavatkozás. Az injekció meg mindig nagyon-nagyon fáj, azért kérdeztem, hogy hányat adnak.
2011. szept. 2. 16:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: A nyakam és a fülem fájhat a bölcsességfogamtól?
2011. szept. 2. 16:18
 8/12 Darcy01 ***** válasza:
100%

Szerintem fájhat tőle a nyakad, kisugárzik a fájdalom.

Nekem 'csak' az állkapcsom fájt nagyon.

2011. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ügyes dokid van akkor úgy be tudja adni a szurit hogy ne fájjon. Ha meg nem ügyes, akkor másikhoz kell menni, ennyi.

Nekem úgy felvágták az ínyem, hogy csak annyit éreztem, mintha valamivel megkarcolnák. Mert jól el volt zsibbasztva, a szuri meg csak kicsit csípett és feszített, de inkább kellemetlen volt mint fájdalmas.

2011. nov. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok rajta lassan 2 hónapja, de azért köszönöm a választ. :)
2011. nov. 5. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!