Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan zajlik a gyökérkezelés?

Hogyan zajlik a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak? Nagyon félek :S
2011. szept. 6. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is kapsz érzéstelenítő injekciót, várnak kb 10percet, majd a doki kifúrja a fogadat a teljes fogbelet eltávolítja, felmegy ameddig fúróval tud. Utána tűkkel (ezeknek van számozása, ahhoz már nem értek) szurkálja, forgatja is benne, ez arra szolgál, h a maradék ideget is kiszedje. Ha kész, kiöblíti, majd gyökértömés kerül a fogba, legfelül pedig egy fedőtömés.
2011. szept. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, azt elfelejtettem elmondani, h az egészből SEMMIT sem fogsz érezni!

Van olyan is, ami több alkalmas gyökérkezelés. Ha pl. gyulladás van a foggyökéren. Ilyenkor nem tömi be, van, h nyitva hagyja, h szívogasd, kiürüljön. Van olyan, mikor gyógytömést rak bele, h lenyugodjon...


De: egyik beavatkozás sem jár fájdalommal és maximum 20 perc.


Remélem segítettem :)

2011. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És mennyire fáj?

Én mindig csak rosszat hallok róla, ezért is félek..

2011. szept. 6. 18:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak most olvastam. Valamennyire sikerült megnyugtatnod. :)
2011. szept. 6. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, rosszat hall az ember az ilyenekről. De ez már nem a középkor, vannak remek érzéstelenítők :) Csak nyugi
2011. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
amikor engem kezeltek akkor nem kaptam érzéstelenítőt és k.rvára fájt(bocsi a csúnya szóért)kifúrták a fogam,kis tű szerű izékkel kiszedték az idegeket.az a legrosszabb :S után a betömik.de biztos h kapsz érzéstelenítőt.:D bocsi ha megijesztettelek
2011. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nekem tegnap gyökérkezelte mert már nagyon fájt a fogam be is van dagadva rendesen beszélni is alig tudok. De ami orvosnál én voltam hát az valami elképesztően brutális. Gyullad fog és semmi érzéstelenítő még csak meg se kérdezte hogy kell e hanem egyből elkezdett tűket bele szurkálni azt hittem abba az 5 percbe ott pusztulok meg. Sztem tiszta fal fehér lehettem mert már mikor végzett a lábamon nem tudtam állni annyira szarul voltam. Aztán hazamentem lefeküdtem kb 1 órát tűrtem neki közbe azon gondolkoztam ha fájni fog estére megyek hozzá és kihuzatom. De bevettem egy fájdalom csillapítót és azóta már nem fáj csak a gyulladás. Minden nap kellesz hozzá menni kitisztítani ma már voltam azt azért már kibírtam. Csak a gyulladás ne lenne itt és semmi bajom nem lenne már.
2011. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Barátnőm 3 adag lidocain szurit kapott, és hiába zsibbadt, végig érezte az egészet, szegénykém majd megpusztult :( Be se tömte neki a doki, mert begyulladt közben, úgyhogy másnapra visszarendelték.. meg hogy addig szedje a fájdalomcsillapítót.. bíztató.. körzeti fogorvos.. az ilyennel megcsinálnám ugyanezt..
2012. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Én éppen 20 perce voltam, szóval még friss az "élmény". Kezdjük azzal, hogy a 13. kerületi sztk-ba járok a visegrádi utcába és a jobb felső ötös fogam a bűnös. Két hete volt az első kezelésem, akkor a doktornő ránézett és azt mondta ezt gyökérkezelni kell vagy rögtön kihúzni és akkor viseljek 0-24 fogszabályzót azért, hogy a bölcsesség fogam hátul előbújjon rendesen és "összecsússzanak a fogaim". Inkább a gyökérkezelés. Azt mondta, a fogam elhalt így semmit sem fogok érezni, nem is ad be érzéstelenítőt. Ezt nem hittem el (mivel néha picit fájt) ezért kikönyörögtem hogy adjon be nekem. Jó, vártam kint húsz percet... utána visszamentem és elkezdte fúrni és kiszedni a fogbelet. Hogy fájt-e? Visítottam a fájdalomtól!!!! Látta hogy ez így nem oké, ezért tett be "idegölő pasztát" és egy ideiglenes tömést 2 hétre. Ez volt meg ma. A mai móka másfél óra várakozással kezdődött, majd miután sorra kerültem elkezdte kiszedni az ideiglenes tömést. Had ne mondjam, az elején kértem, hogy most erősebb érzéstelenítőt kérek, mert a múltkori semmit se ért. Azt mondta nem ad, mert csak a tömést cseréli ki. Végül, mivel az is kellőképpen fájt adott be valamit, újra vártam egy kicsit, majd visszaérve jött a tűs móka. Hosszú tűkkel bizergálta (bocs a szó miatt) az idegeket, de valami kegyetlen volt. Tett bele megint ideiglenes tömést, három hét múlva folyt. köv.
2018. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!