Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az a helyzet, hogy letört a...

Az a helyzet, hogy letört a fogamból 1 darab kb 1/4-ed része, de nem fáj,és nem látható helyen tört le. Érdemes elmennem fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
az elég veszélyes mert ha bármit is melegen iszol v hidegen ből megérzi és iszonyúan fog hasogatni sztem menj el.
2009. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! De írjatok már még.. eddigi tapasztalatokat is lehet! Elöre is köszönöm!
2009. ápr. 22. 21:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja amúgy ha eszek valami hideget/meleget akkor eddig még nem fájt... majd akkor fog?
2009. ápr. 22. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyik fogamból, (pontosabban fent első metsző) kitörött kb kisiskolás 3.os koromban (nekifutottam a kerítésnek:D) nem törött ki sok belőle, de iszonyúan fájt ha haraptam. Elmentem orvoshoz és ő azt ajánlotta, hogy ne csináljunk semmit, mert még jobban megsértjük a zománcot és akkor nem csináltunk semmit. Azóta nem fáj, semmi baja nincs, kicsit latszik hogy hiányos, de nem nagyon.

Azt javaslom menj el és kérd ki az orvos tanácsát, nem mindegy hogy most kell fizetned, vagy 2x 3x annyit pár év múlva. És tudod: a sérült fog könnyebben lyukad...

2009. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy ne halogasd sokáig a fogorvoshoz menést. a törött fog nagyon gyorsan szuvasodik! és mivel a letört rész nagyon közel van a fogbélkamrához, azért pillanatok alatt eléri a szuvasodás a fogad belsejét, aztán a fogad kegyetlen fájdalmak közt elhal, és utána már csak gyökérkezelni lehet, ami nem biztos, hogy sikeres lesz. ez nem riogatás, hanem tény. ha még időben elmész, akkor a doki szépen fájdalommentesen kipótolja a letört részt.
2009. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyik elozo vagyok, igen a gyokerkezelt fogak mar nem olyanok mint "a regiek"...nekem ket fogam volt gyokerkezelve, mindketto ki lett mar huzva sajnos. Allandoan tomni kellett, ugysem volt semmire valo, pedig egy honapban 2x 3x is otthagytam a jo summat a tomesekert. hiaba ami elromlott az mar nem az igazi, vedd elejet a bajnak. a keritesnek meno 18 eves lany:")
2009. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hát.. akkor elmegyekXD:D
2009. ápr. 23. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!