Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kellemetlen lehelet: valószínű...

Kellemetlen lehelet: valószínűleg nyitott gyomorszáj és reflux miatt. Hiába mosok fogat naponta többször, akkor is megmarad, nagyon durva, elnyomja a fogkrém és rágó illatát is. Mit használjak, amíg a laboreredményem nem jön meg, (? )

Figyelt kérdés
s az orvos nem ír fel valamit?
2011. okt. 11. 18:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Használjatok nyelvkaparót, fogselymet, és gargalizáljatok sóslangyos vízzel, minél sósabb az oldat annál hatásosabb.

Ezen kívül kerüljétek az egyszerű szénhidrátokat ami pld. mirelit pizza, Fornetti, ropi, chips, keksz, piskóta, ... Ha minden étkezés után megeszel egy - két levél salátát vagy elrágcsálsz néhány karika sárgarépát már sokat tettél, hogy ne legyen intenzív a leheleted.



Nyelvkaparó

[link]


Ezen kívül aki nagyon elszánt az kipróbálhatja a (orrjáratok)légutak kimosását is.

(ahogyan én csináltam, sósvizet készítettem elő egy vizespohárban kb: 2dl -t minden reggel és egyik orrlyukamon felszívtam a sósvizet addig amig tudtam utána addig tartottam az orrjáratomban a sósoldat amig csak tudtam aztán próbáltam ugyan azon vagy a másik orrlyukamon kiengedni a sósvizet, aztán a másik orrlyukamon is megcsináltam ezt és addig folytattam míg el nem fogyott a sósoldat.


Az orrmosó kancsót nem próbáltam de feltaláltak már erre a célra egy eszközt, esetleg.


Orrmosó kancsó:

[link]


Legfontosabb, hogy kerüljétek a könnyű szénhidrátokat.

természetesen ha sajtot, halat, hagyma/káposzta féléket eszel akkor garantált a lehelet... Nekem akkor van a legrosszabb leheletem ha az utolsó étkezésem BAB volt.



nyelvkaparót nem helyettesíti a kanál, villa, stb stb, normális fém nyelvkaparót kell venni és MINIMUM napi 2x használni felkelés és lefekvés előtt a fogmosás után szigorúan, de akár minden étkezés után is használhatod, kezdetben vérezni fog a nyelved de idővel már akkor sem fog vérezni ha RENDESEN rányomod a nyelvkaparót a nyelvedre... napi minimum 2x 10- 12 alkalommal húzd le a nyelvedről az oda nem illő dolgokat aztán köpd ki és öblíts szájat.

2022. jún. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Halita fogkrém, szájvíz és spray segített, probáljátok ki!
2023. ápr. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!