Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudna bármit is magába...

Hogyan tudna bármit is magába szívni a fekete lyuk amikor ott megállt az idő?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A fekete lyuk vizsgálatakor 2 külön szemszöget kell figyelembe venni. Az első szemszög azé, aki azt figyeli ami/aki éppen közelít a fekete lyuk horizontjához. Ezen megfigyelő számára valóban úgy tűnhet, hogy szinte megáll/megfagy az a valami/valaki aki a horizont felé haladt.

Viszont azon valaki/valami számára ami/aki éppen halad a fekete lyuk felé ez az egész ugyan olyan gyorsan történik mint minden más. Számára nem áll meg se az idő se nem fagy le, mert ő másként figyeli meg az eseményeket.

Asszem valami ilyesmi van xD

2011. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

"amikor ott megállt az idő"

Egyrészt nem áll meg, csak konvergál hozzá; másrészt először beszippant, utána lassul le csak igazán az eseményhorizont mögött; harmadrészt amit első írt. :)

2011. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
úristen, először beszippant, és benne szinte (összezúzódás közben) szinte megáll az idő? Nem hangzik túl jól, még jó, hogy nem reális félelem :-)
2011. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

az előzőnek mondom:

mivel a "nem hangzik túl jól" szavaidból arra következtetek, hogy te nem értesz hozzá, ezért mondasz ilyen nagyvonalú meghatározást, így a "nem reális félelem" is hitelét veszti.


a fekete lyuk csak egy nagy tömegű égitest, ami nagy mértékben torzítja a teret. a föld teljesen ugyan ezt csinálja. itt is változik az idő múlása.

a fekete lyuk képes a tere maga köré csavarni, amitől az idő (azaz téridő) visszafordul önmagába és az időutazás (a téridőn keresztül) lehetővé válhat, de az idő nem állna meg, sőt inkább felgyorsul (úgy mint a földén is). ha megállna az idő akkor az eseményhorizont vonalában maradnának a bevonzott tömegek. egy részük "megfagyna", megállna a téridőben, míg az eseményhorizonton kívül eső részük még a fekete lyuk felé közelítene, de a már "megfagyott" tömeg ezt megakadályozná. logikai bukfenc.(bár ahol az alapvető fizikai törvények is felborulnak ott a logika sem ér sokat)


ezek csak feltételezések, de ha fekete lyuk létezik (ami valószínű) akkor biztos, hogy ott az idő gyorsul/lassul, de inkább gyorsul, mivel ez az erő gravitációs erő, ami a gyorsulástól és az anyag tömegétől függ, így nyilván gyorsul a bolygó felé gyorsabban mint a fény (itt felmerülnek kérdések)


furcsa lenne, ha a föld felé gyorsuló zuhanó tárgy elkezdene lassítani...

2011. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
"ott az idő gyorsul/lassul, de inkább gyorsul, mivel ez az erő gravitációs erő, ami a gyorsulástól és az anyag tömegétől függ, így nyilván gyorsul a bolygó felé gyorsabban mint a fény" Hát igen, amit emlitesz csak feltételezésekből áll, az a fizika alapján, amit mi itt a földön ismerünk, csak azt az egyet sokan elfelejtik, hogy kint az ürben máshogyan müködnek a dolgok, ami ugye kezdődik azzal, hogy ugye valami végtelen, ami jelenleg emberi ésszel nem fogható fel, és amikre még nemnagyon van magyarázat, a fekete anyag, a fekete lyuk, ezek mind olyan "fogalmak" egyenlöre, amikröl csak spekulálni tudunk, persze vannak gondolatmenetek arra, hogy mi hogyan müködik, de semmire sincsen bizonyiték, és addig minden csak feltételezés, föleg ami az időt meg a teret illeti.
2011. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van. De ez ilyen, már az elméleti fizika. Senki se volt még (közülünk) fekete lyuk közelében szóval ez mind csak elméleti síkon működik. Olyanok vannak, hogy belenézünk a távcsőbe és látjuk, hogy mi történik ott (már amennyire lehet) vagy fogunk különböző jeleket az űrből s ezek összességéből valóban csak elméletnél járunk még ezen a téren. De ezért is kell minden tudományos dolognál kijelenteni még az elején, hogy "A tudomány mai állása alapján" mivel lehet holnap kiderül, hogy az nem is úgy van :P
2011. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

A létezésük biztos, ugyanis fekete lyuk akkor keletkezik, ha egy csillag megsemmisül, és a térfogata kisebb lesz a kritikusnál. Tulajdonképpen magába omlik, és a gravitációs ereje nagyobb lesz bármi más erőnél. Ezért mondjuk azt, hogy "beszippant mindent maga körül". Valójában magához vonzza a környezetét. Azért fekete lyuk, mert még a fényt is magába szívja, az sem tud kiszabadulni a vonzásából.

Ezenkívül ahogy valaki mondta is, az idő nem áll meg, de folyamatosan változik. És relatív. Lehet hogy százezer vagy párszázezer év mulva ha még lesznek emberek, ők már lehet hogy egy napot úgy élnek meg, hogy a napkelte és napnyugta között 40 óra telik el. Vagy 4. Kitudja. Tudomány és filozófia, a két legnagyszerűbb dolog a világon. Szerintem :D Na meg a sör elmélkedés közben ;)

2011. szept. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%

nem áll meg ott sem az idő, csak megváltozik. Einstein relativitáselmélete elvileg a fekete lyukakra is kiterjeszthető, bár ezt se bizonyítani, sem cáfolni nem tudták eddig kísérletileg.

érdekes mód a Hubble törvényből is arra lehet következtetni (a távolodás és a távolodási sebesség aránya állandó), hogy bizonyos dolgok gyorsabban távolodnak tőlünk, mint a fénysebesség.

az idei Nobel díjat is ennek a kutatására adták. felfedezték, hogy bizonyos távolság után az univerzum már nem gyorsulva, hanem lassulva tágul.

2011. nov. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
A fekete lyukakkal kapcsolatos információk 100 %-a (és a csillagászat szinte egésze) nem tapasztalati tudásra alapul, hanem pusztán feltételezésekre, és a feltételezésekből, kiinduló további feltételezésekre.Ti is voltatok nyilván úgy gyerekkorotokban, hogy barátokkal hanyatt fekve a fűben bámultátok a csillagokat, és azon agyaltatok, hogy hány másik világ, élettér, föld típusú bolygó lehet. Na kb. ennyi a csillagászt is, felturbózva fizikával.
2012. febr. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"a fekete lyuk csak egy nagy tömegű égitest, ami nagy mértékben torzítja a teret. a föld teljesen ugyan ezt csinálja. itt is változik az idő múlása. "

Bizony! Mivel a fold nem teljesen gombolyu, hanem kisse laposa sarkok fele nagyobb gravitacios ero hat a felszinen, mint az egyenlitonel, ezert az orak a sarkokon lasabban jarnak. Ezt a hatast ellensulyozza az, hogy az egyenlitonel a nagy keruleti sebesseg miatt az ido kisse lelassul a sarkokhoz kepest.

2012. febr. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!