Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a foghúzás?

Nagyon fáj a foghúzás?

Figyelt kérdés
letört a fogam.. eleget szenvedtem már vele gyökérkezelés tömés minden... szóval sztem kifogják húzni vagyis én megmondom hogy húzza ki mert kezd fájni -.- mennyire fáj a húzás? nem tudom lehet be is van gyulladva :S és utána össze varrják? :o
2011. nov. 15. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Semennyire, adnak fájdalomcsillapítót. Inkább kellemetlen érzés. És igen, utána elvileg össze kell varrni, nekem már kettőt húztak, de sosem varrta össze, amit nem is bánok, ugyanis rohadt mód félek a tűktől
2011. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
adnak fájdalomcsillapítót,DE HA BEVAN GYULALDVA AKKO FÁJNI FIG!!!!!
2011. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Alapból nem fáj. Beadják az érzéstelenítőt, attól sem kell megijedni, nem is szúrást érzel igazán, hanem inkább egy nyomás szerűt ahova szúrja, aztán pillanatok alatt elzsibbadsz annyira, hogy a húzásból semmit nem érzel. Aztán ha elmúlt az érzéstelenítő hatása, akkor sem fáj annyira a helye, mint alapból egy fogfájás. Ha nincs semmi komplikáció nem varrják, lesz ott egy kis üreg, ami pár nap alatt összehúzódik.
2011. nov. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Normális fogorvos nem húzza ki, ha nagyon gyulladt. Előbb kezelni fogja antibiotikummal, s mikor lemegy a gyulladás, kihúzza. A húzás nem fáj. Jól elérzésteleníti, te csak azt érzed majd, hogy megrántják az állkapcsod, de nem fog fájni.
2011. nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Egy tömésnél sokkal kevésbé fáj, és hamarabb meg is van, szóval ne parázz!
2011. nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
-.- hát az nagyon jó ha be van gyulladva akkor fáj örülök neki :)) -.- amúgy most pont beteg vagyok és gyulladás csökkentőt szedek igaz hogy nem a fogamra de az nem segithet ratja? :S
2011. nov. 15. 15:53
 7/20 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy attól jobban fog fájni, ha gyulladt, mivel a gyulladás általában genny, váladék, és ha megszüntetik a forrását, utána felszabadul, szóval nem fog jobban fájni mint most.
2011. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha gyulladt, akkor azért fáj a húzás, mert nem ha az injekció, lehet hogy jó rá az is amit most szedsz, de a fogra speciális gyulladáscsökkentő van. A húzás nem fáj, ha jól elérzéstelenítik és varrni sem kell, csak ha nem áll el a vérzés, általában nem szokták varrni, csak műtétek után. Persze ez a fog akár még menthető is lehet, újra gyökérkezelik és a letört fogat fel lehet építeni, ha nem muszáj ne huzasd ki, mert arra a fogra még szükseéged lehet.
2011. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, hogy nem húzzák ki amíg gyulladt igaza van. De nem biztos, hogy akkora a vész, mint érzed, általában a húzásra megérett fog körül piros és duzzadt az íny, az orvos majd megítéli, hogy mi a teendő. Ne parázz, nem az az érdeke, hogy téged minden áron megkínozzon.
2011. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A gyulladáscsökkentő gyógyszer természetesen hat a fogra is!
2011. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!