Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudom teljesen rendben...

Hogyan tudom teljesen rendben és egészségesen tartani a számat, fogaimat?

Figyelt kérdés
Egy sima fogmosás tudtommal nem elég. Jó lenne ha leírnátok ti hogy végzitek a száj-, és fogápolást, illetve mi lenne a helyes.
2011. dec. 6. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy akadémice mi volna a helyes, azt írom le, ahogyan én csinálom:


Naponta minden étkezés után fogmosás, ha nem lehet valamiért, akkor cukormentes rágó ill. kiöblíteni a szájat alaposan vízzel; a fogmosás legalább 2 percig tartson és alapos legyen. Én este cérnázom a fogaimat, mert eléggé sűrűn állnak, és szoktam szájöblögető vizet is használni. Félévente fogdoki (ellenőrzés) és ennyi.


A fogkefét háromhetente cserélem, odafigyelek a fogkrémekre is, és arra is, hogy milyen sörte-erősségűt vegyek. Mivel én elég erős kezű vagyok, ezért, hogy ne sikáljam le a fogaimat tövig, mindig nagyon lágy sörtéjű fogkefét veszek. Ennyi. :)

2011. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én annyiban még kiegészíteném az első válaszát, hogy a nyelvedről se feledkezz meg! Ott telepszik le a legtöbb bacilus, így ha a fogkeféd megfordítva nem is alkalmas a nyelved lekefélésére (némelyiken van egy kis bordázat) akkor pótolhatod a fogkefe rendes sörtéivel. Dörzsöld le a lepedéket róla jó alaposan, így a szád sem büdösödik be olyan hamar...


20n

2011. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. dec. 6. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!