Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfehérítés hidrogén peroxiddal?

Fogfehérítés hidrogén peroxiddal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sokszor megkérezték, de egyértelmű választ nem találtam. A hidrogén peroxid köztudottan fehéríti a fogakat, de sok minden kering róla. Az öblögetésről olyasmi kering, hogy vakságot okoz és szétmarja az ínyt.


Mi igaz ebből? Akikkel ezek megtörténtek, azok 100%-os peroxiddal csinálták gondolom, nem?

Egy 3 %-os gyógyszertári keveréktől mi bajom lehet?


2011. dec. 18. 20:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Én is azt írtam, hogy hyperol tabletta és nem hidrogén peroxid. De ha rendesen mosod a fogadat, nincs szükség arra, hogy ilyen durva oldattal öblögesd örökké a szádat. Fogat lehet mással is fehéríteni.Vannak fogfehérítő fogkrémek. De ha neked alapból sárgás színű a fogad, akkor nem fog kifehéredni A hydrogén peroxid gyakori használata tönkre teszi a száj nyálkahártyáját. Olyan mintha örökké hypóznád a ruhákat. Menj el fogorvoshoz, és az megmondja, hogy alapból ilyen a fogad, vagy ő kifehéríti. nekem a 3 lányom közül, a középsőnek sárgás a fogai, gyermek kórusban énekelt az operában. Elvittem fogorvoshoz, hogy mit kezdjek vele, hogy fehérebb legyen. A fogorvos felvilágosított, hogy neki ilyen a foga, nem lehet vele semmit se csinálni. Járj utána te is, mielőtt tönkre teszed a száj nyálkahártyáját. Ovenal szájvizet használj fertőtlenítésre
2012. jan. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
azt írja, hogy a hyperol vissza adja a fog természetes színét. Én is azt írtam, hogy nem fehérít. A reklámnak meg nem kell mindent elhinni. Nem kell örökké fertőtleníteni, csak a szájhigéniát betartani. Rendszeres fogmosással szájvízzel tisztán lehet tartani
2012. jan. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%

3%os hidrogén oldattól nem kell félni, nyugodtan próbáld ki csak ne vidd túlzásba ahogy mondták, hosszútávon egészségkárosító hatása van.

Valaki írta hogy 3%os hidrogéntől leégett a haja.. elég baromságot írt, mert még a 9-es sem okoz kárt benne.. sima festésre ami nem világosít 6os hidrogént használnak a festékekhez. A 3-as hidrogén arra nem elég hogy az ősz hajszálakat befedje. Ennyit erről.:)

2012. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 afodrasz válasza:
100%

Jesszus.... el sem hiszem, hogy ilyeneket írnak emberek.

A festékben és a szőkítő porban nincs hidrogén peroxid!!!!!

Azt a színezőhöz,festékhez vagy szőkítő porhoz adják, az a színelőhívó.Fodrászatban: 3,6,9,12%-os H2O2(hidrogén peroxid)-ot szoktak használni. Gyógyszertárban sokkal erősebbet is lehet kapni, de 100%-os nincs. 3%-os hidrogénnel nem lehet hajat leégetni.Még ha szőkítő porral keverem össze akkor talán, ha a fodrászod nagyon béna vagy túl hosszú a hatóidő meg még sok egyéb tényezővel együtt!!!! 3%-os oldatát használják bőr, eszköz és felület fertőtlenítésre. Nem mellesleg a fogászati fogfehérítő anyagokban is, hidrogén peroxid található meg. Nézz utána. Bár nem vagyok dentál higiénés, de ha öblögetsz vele, semmi bajod nem származhat belőle. DE NE NYELD LE! Mert azért nem tej, vagy szörpike.

2012. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
legalább a fodrásznak van esze :)
2014. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Én ma délelött voltam a fogorvosnál lepucolta a fogaimat és ö ajánlotta hogy öblögessem 3 százalékos hidrogénnel.1 deci vizhez 2 kiskanál hidrogén.Én is félek kiprobálni de talán nem beszél hülyeséget a fogorvos.
2015. júl. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 becisanya válasza:

Gyógyszertárban kapható 3%-os Hidrogén-peroxid oldat. 1-2 evőkanálnyit kell összekeverni vízzel és öblögetni vele, vagy ami még jobb ínytus tartályába rakni és úgy használni az eszközt. A hidrogén-peroxid elpusztítja a fogínysorvadásért, fogínygyulladásért felelős anaerob gram negatív baktériumokat, ezáltal megelőzhetőek a fent említett betegségek kialakulása. Továbbá segít megelőzni a fogkő és karies kialakulásást is. A mérték tartás a fontos. Nem a szájüregben lévő baktériumok kiírtása a lényeg, hanem egy egyensúly fenntartása. A pellikula képződés például egy természetes folyamat, mely egyfajta védelmet biztosít a fogaknak. Ha túl sokat mos fogat az ember, azzal is árthat.

Összefoglalva: Nem kell aggódni a 3%-os H2O2-től, viszont a vízben feloldása elengedhetetlen!


Szeretettel,


Orvostanhallgató

2016. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Uv fény segíti a fehérítést, nem? A kínai gélek mellé adnak lámpást.
ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

17


Mennyi vízzel? 1 liter? 10 liter?

ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!