Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 21 vagyok, és az egyik bölcses...

21 vagyok, és az egyik bölcsességfogam még mindig nem kezdett el kinőni. Ez normális? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Köszi előre is
2011. dec. 19. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 30 éves vagyok és még jelét sem adta, hogy ki akarna törni, remélem ez így is marad. Anyukámnak sem nőtt ki soha.
2011. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már régen olvastam erről, abból úgy emlékszem, többeknek nem nő ki. Ez az emberiségen belül egy korábban megindult evolúciós változás, ami még nem fejeződött be, de talán be fog, és akkor nem lesz senkinek bölcsességfoga. Mivel ma már nincs a létfenntartásért való küzdelem az emberek között, az ember evolúciója gyakorlatilag befejeződött, de van még néhány korábban megindult jelenség, ami folyamatban van, ezek egyike a bölcsességfog elvesztése.
2011. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elképzelehtő,hogy nincs is...egy röntgen elárulná
2011. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2: És arra nem emlékszel, hogy mi volt az oka ennek az evoluciós változásnak? Mármint mi volt az az előny, amit a bölcsességfog ki nem bújása okozott. Kíváncsiságból kérdezem csak.


#3: Meg van a röntgenen, ott csücsül fent, és nem akar kibújni.

2011. dec. 19. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ebben egy kifejezett szakember, de emlékeim és a google alapján a következőkre jutottam:


Az emberré válás folyamán az álkapocs mérete csökkent, ezért kevesebb fog fér el benne normálisan. A bölcsességfogaknak már nincs elég hely, ezért ha kinőnek, az emberek nagy részénél problémát, fájdalmat okoznak, és a rágásban amúgy sincs rájuk szükség, ezért jobb, ha ki se nőnek.


[link]


[link]

2011. dec. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!