Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő, amíg betömik a...

Mennyi idő, amíg betömik a fogam? Nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés

Nagyon fájnak az őrlő(?)fogaim (nem tudom h mi a nevük), szerintem lyukasak. Ma megyek fogorvoshoz, hogy tömje be, vagy csináljon barázdazárást, vagy nem tudom..Elvileg 4 lyukas fogam van (alul-ölül a 6-os), de nem nagyon szeretném, hogy az összeset egyszerre betömje..


Mennyire fáj amikor fúrják? És kb mennyi ideig tart?

Vagy ilyenkor csak barázdazárást csinálnak?

Vagy valami gyökérkezelést?! Mert ha eszek, akkor nagyon fáj a fogam..Mind a négy! :(


13/L


2011. dec. 21. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogfúrás és a tömés egyáltalán nem fáj. Csak érzed, hogy ott valamit csinálnak. Nekem egyszer volt, hogy injekciót adtak az ínybe, de előtte lefújták érzéstelenítővel. Semmit sem éreztem.

Gyökérkezelést sajnos nem tudom.

2011. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És akkor fáj, ha eszek, akkor elég simán betömni?

Meddig tart amíg megcsinálják?

2011. dec. 21. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne félj nincs mitől tartanod.


Ha lyukas akkor csak betömik.Lefujják érzéstelenítővel egy pici kis injekció(megse fogod érezni)Ez a legrosszabb rész.

Utána ha ezen tulvagy elkezdi furni és tömni.Semmit nem fogsz érezni,csak annyit hogy csinálnak ott valamit,meg ha a tömést teszi be akkor egy kis nyomó érzésed lesz.

15-20 perc alatt megvan egy.(az én fogorvosom 2őt tömött egyszerre és félóra alatt megvolt.)


Gyökkezelés,az kicsit durvább egy kis tűvel feszegeti az inadat.Az lehet hogy egy picit fáj,de nem olyan nagyon.


Én már mindkettőn túlvagyok zsinórba 3 hónap fogorvosnál voltam :/ :D

Ne félj nem lesz semmi baj.Egyszerre nem tömi összeset.


13/F

2011. dec. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hát az orvosfüggő.nekem is mondták h á nem fáj az.nem a lóf@szt.pedig még érzéstelenítőt is fújt rá.a fájdalomküszöböm nem alacsony,de ezt már nem bírtam.a mi fogorvosunk 1 hentes.ha a te körzeti dokid jól csinálja akkor semmi baj.
2011. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!