Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogam kiműtötték....

Bölcsességfogam kiműtötték. Normális, hogy ennyire érzékeny?

Figyelt kérdés
Bal alsó bölcsességfogamat december közepén a szájsebészeten ki kellett műteni, mert keresztbe nőtt, és ráadásul a 7-es fogam alá nőtt. Fél órás műtéten estem át, majd összevarrták. 1 hét után kiszedték a varratokat, de nagyon nagyon érzékeny. Eddig csak akkor nyilalt bele, ha hideg vagy meleg ért hozzá. Most már ott tartok, hogy lassan a langyos vízzel sem tudom öblögetni, mert iszonyatosan fáj. Elég nagy csontműtét volt, 6 napig nagyon be is volt dagadva. Volt valakinek hasonló? Mennyi ideig fog ez még fájni? Napi két fájdalomcsillapítóval élek.
2012. jan. 2. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fáj és hidegre, melegre még érzékeny, akkor ott valami gyulladás van, menj vissza a fogorvoshoz.
2012. jan. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után már nem kéne, hogy ennyire fájjon...menj vissza a dokihoz, hátha begyulladt, és antibiotikum kell.
2012. jan. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Be kellett szednem 14 szem antibiotikumot. Ez aznap fogyott el, amikor kiszedték a varratokat. Akkor azt mondta a doktornő, hogy szépen gyógyul, nem gennyes, nincs begyulladva. Lehetséges, hogy azóta begyulladt?
2012. jan. 2. 08:02
 4/5 Antimod ***** válasza:
Nézesd meg, mert ekkor már nem szabadna fájnia. Lehet, hogy begyulladt: az ilyesmi rohadtul tud fájni, de ecseteléssel, öblegetéssel viszonylag hamar elmúlik.
2012. jan. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Végül be volt gyulladva?

Nekem is sokáig fájt de nem volt begyulladva.

2019. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!