Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolító...

Bölcsességfog eltávolító műtét utáni problémák a sebbel, van valakinek ezzel kapcs tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valaki élt meg hasonlót? Kedden távolították el az alsó bölcsességfogamat ami ferdén nőtt. Felvágták az ínyt, levágták fúróval a fogkoronát, megfúrták kicsit a maradék fog oldalát illetve a csontot és kis erővel kikapták. Összevarrták.


Pár napja arra lettem figyelmes, hogy rossz a szájízem. Ez egyre rosszabb lett, elég kellemetlen, kesernyés savanykás szájízem volt, plusz amikor kifújtam a levegőt az orromon, akkor is éreztem egy eget rengető szagot, ráadásul ha beszéltem pl bnőmhöz, akkor hanyatt dobta magát.


Mint rájöttem, a sebbel és a fölötte lévő duzzanattal van a baj. A duzzanat gondolom az ödéma lehet amit a csontfúrás okozott. A sebem szaglik nem is kicsit. Tegnap óta a sebem mintha szét lenne nyílva, benne pedig fehéres lepedékszerűséget látok (bnőm szerint lehet, hogy a csont, de kötve hiszem...) A varratból amit látok, szintén bevonta a fehér lepedék kicsit.


Ma öblögettem chlorhexamed-el, illetve most este phlogosol-al. Ez utóbbit fogom használni, mert évekkel ezelőtt amikor tüszős mandulagyulladásom volt, akkor azt hiszem ez szedte le a ráragadt fehér lepedéket.


Kérdésem, hogy van valaki aki hasonló élményekkel büszkélkedhet? És ha igen, akkor mi történt, hogy kezelték? ez mi lehet? Baci problem azaz jöhet az antibiotikum, vagy gyulladás?


Előre is köszi a választ.

A furcsaság még, hogy naponta többször is átélek torokfájdalmakat is, most megint.. kezdem unni....


2012. jan. 21. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
valószínű be van gyulladva a helye. Amit látsz az nagy eséllyel genny. Menj vissza fogorvoshoz, hogy rendesen el legyen látva, mert magadnak nem fogod tudni helyrehozni.
2012. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
legkorábban hétfőn tudok menni, addig valahogy szeretném kibírni, hogy ne szedjen szét az ideg. kedden lett volna varratszedés.... :/
2012. jan. 21. 21:51
 3/14 anonim ***** válasza:
nem tudom pesti vagy-e, de ha igen, akkor a szentkirályi utcában mindig van ügyelet, ott ellátják. valószínűleg begennyesedett a sebed, azt szokták ilyenkor ecsetelni és kapsz rá antibiotikumot is.
2012. jan. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez normális!Gyógyul a seb!

Nézd meg az 5. kérdést!


[link]

2012. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
pesti vagyok, de az ügyeletekkel hadilábon állok, 1x voltam komolyabb gonddal és elég szar volt. A mai napot már kibírom öblögetéssel, ill most foghagymakapszulát szedek a bacik ellen, azt hétfőn hívom az orvost.
2012. jan. 22. 12:10
 6/14 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem normális ez az eset hidd el, az általad linkelt kérdést én tettem fel a dokinál és szegény értelmezési gondokkal küszködik.


A sima gyógyulás esetében sós ízt lehet max érezni, amit a szájsebász is "vérízűnek" titulált. Nekem viszont iszonyúan szar íze van, savanyú, keserű, illetve olyan büdös, hogy rosszul vagyok tőle, és az is aki a közelemben van.


A lepedékből amúgy tegnap ki tudtam öblögetni egy nagy darabot végre, most is lehet van ,ég benne, nem látok bele rendesen, de már sokkal jobban néz ki, igaz fájdogál és ugyan nem annyira gyakran mint tegnap, de bűzölög, szar szájízt ad, szivárog. (véres sárgás lé, valszeg genny)


de legalább már nincs annyira szétnyílva mint tegnap.

2012. jan. 22. 12:14
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem csütörtökön műtötték a bölcsességfogam és ma kezdtem érezni savanyú ízt a seb helyén de szerintem nem büdös és az orromon sem érzem.

Azóta kiderült mi volt?

Üdv:)

2012. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szia, sok sikert a gyógyuláshoz!


1-2 dolog volt:


egyrészt kiderült azt hiszem, hogy nem lepedék volt benne, hanem kajamaradék. Azt sikeresen kiöblögettem közben. Van még benne valami kicsi fehér a varratra nőve talán seb.


Ma írattam antibiotikumot házdokival azt szedem.


Felhívtam a szájsebészt is ma, azt mondta, hogy ez teljesen normális, a büdös is, ez annyira gyakori, hogy erre van is valami gyógyszer majd tesz bele vagy mi.

Azt mondta, hogy mivel nekem kijött a vérrög, azért van ez ,hoyg vérzik meg minden.


De én meg látom, hogy ez genny. Sárgás véres folyadék. És mellesleg inkább már keserű és büdös mint az állat.


Holnap megyek varratszedésre, és kiderül, nagyon remélem, hogy kedvező lesz minden mert nagyon nem bírom már. Iszonyú kellemetlen. A rágó se képes elnyomni az ízt meg szagot rendesen.


Hát ennyi most, holnap majd megírom mi volt, fél 5re megyek. Jah amúgy az egyik varratom is kijött ma. De úgy, hogy össze volt még csomózva tehát egy hurok, szal mintha kiszakadt volna, de nem spekulálok.


Látványosan szenvedek oszt ennyi. Meglássuk mi lesz holnap, szurkoljatok.

2012. jan. 23. 22:24
 9/14 anonim ***** válasza:

Ok.köszi!

Neked is jobbulást!Én csütörtökön megyek varratszedésre.

Akkor holnap nézem a kérdést,légyszi írd majd meg mi volt a dokinál.

Jóéjt!

2012. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
okés, mindenképpen, ha meg esetleg valami gondod adódik, akkor írd meg ide nyugodtan, hátha tudom mi lehet. bnőmnek is kiszedték így, illetve neki a csontból szedték ki mert ki se nőtt. Tehát van itt tapasztalat lassan :D
2012. jan. 23. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!