Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolító...

Bölcsességfog eltávolító műtét utáni problémák a sebbel, van valakinek ezzel kapcs tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valaki élt meg hasonlót? Kedden távolították el az alsó bölcsességfogamat ami ferdén nőtt. Felvágták az ínyt, levágták fúróval a fogkoronát, megfúrták kicsit a maradék fog oldalát illetve a csontot és kis erővel kikapták. Összevarrták.


Pár napja arra lettem figyelmes, hogy rossz a szájízem. Ez egyre rosszabb lett, elég kellemetlen, kesernyés savanykás szájízem volt, plusz amikor kifújtam a levegőt az orromon, akkor is éreztem egy eget rengető szagot, ráadásul ha beszéltem pl bnőmhöz, akkor hanyatt dobta magát.


Mint rájöttem, a sebbel és a fölötte lévő duzzanattal van a baj. A duzzanat gondolom az ödéma lehet amit a csontfúrás okozott. A sebem szaglik nem is kicsit. Tegnap óta a sebem mintha szét lenne nyílva, benne pedig fehéres lepedékszerűséget látok (bnőm szerint lehet, hogy a csont, de kötve hiszem...) A varratból amit látok, szintén bevonta a fehér lepedék kicsit.


Ma öblögettem chlorhexamed-el, illetve most este phlogosol-al. Ez utóbbit fogom használni, mert évekkel ezelőtt amikor tüszős mandulagyulladásom volt, akkor azt hiszem ez szedte le a ráragadt fehér lepedéket.


Kérdésem, hogy van valaki aki hasonló élményekkel büszkélkedhet? És ha igen, akkor mi történt, hogy kezelték? ez mi lehet? Baci problem azaz jöhet az antibiotikum, vagy gyulladás?


Előre is köszi a választ.

A furcsaság még, hogy naponta többször is átélek torokfájdalmakat is, most megint.. kezdem unni....


2012. jan. 21. 21:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor jó:)

Nekem is vétek csontot,mert félig volt kint csak a fog.Én csütörtökön megyek.

Most nekem az a furcsa hogy ma majdnem 6 napja hogy kiműtötték és még mindig fáj néha főleg ébredés után vagy evésnél!Még mindig napi 1 cataflam 1 napra elosztva.

Neked is fáj még néha?

köszi:)

2012. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja,és jobbulást nektek!!!:)
2012. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

rere, köszi mindenkinek, szintén akinek volt annak jobbulást, nem győzőm elégszer mondani :)


nos, voltam varratszedésen. Tegnap amúgy az egyik ki is esett, kilökődött. Doki kiszedte a maradékot, kimosta a sebet listerine -el (nem a szájvíz, gondolom a szájvízben is vane ebbl az anyagból azért ez a neve, franc tudja), tehát fertőtlenítette.


Utána meg a sebbe pakolt egy halom nem tudom milyen algát. Kicsit mentolos íző, kesernyés, fanyar, de sokkal jobb mint az a szar íző-szagú amit a sebem váladékozott. Ezt majd szintén ki fogja lökni a sebem ahogy gyógyul, ha nem, akkor majd ő kiszedi oszt ennyi.


Azt mondta, hogy minden szép, jól gyógyul, kijött nekem a véralvadék aminek bent kellett volna maradni, azért volt ilyen szar, de előfordul.


Fájni az első napon fájt, nem haltam bele, kibírtam volna de inkább gyógyszereztem, utána nem volt gáz. és péntek körül amikor rosszabbodott akkor kezdett el fájni is, főleg öblögetések után mindig, de akkor úgy, hogy a fejem is belefájdult.


A doki amúgy azt mondta, hogy ő inkább az algoflex-et javasolja, az jobban bevált mint a többi. de gondolom emberfüggő inkább.

2012. jan. 24. 22:53
 14/14 A kérdező kommentje:
közben nézem ,hogy a listerine simán egy brand, szal márka, nem a hatóanyagra utal gondolom, de ez nem számít a témában, csak megjegyeztem.
2012. jan. 24. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!