Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogorvos beletöri a...

Ha a fogorvos beletöri a gyökeret csak szól vagy nem?

Figyelt kérdés
Nemrég húzattam ki a fogamat egy elég jó helyen, és elmondták ha véletlenül nem sikerül és összetörik akkor beutalót kell hogy adjanak szájsebészetre eléggé rossz állapotban voltak, főleg az egyik. Sikerült nehezen kihúzni őket, és elmondták hogy szerencsés voltam hogy odamentem mert máshol elküldtek volna szájsebészetre. Fizettem és nem is mondták hogy bármi probléma lett volna csak a szokásos utasításokat ne egyek tejeset, ne öblögessek satöbbi. De 1-2 napja észrevettem hogy az egyik helyén olyan mintha az egyik gyökér benne maradt volna, körbe az íny felénél látszik ez a csontszerű valami, a közepén meg lyuk. Fájni nem fáj, de míg a többi begyógyult majdnem ennél még mindig tisztán látszik ez a csont. Emlékszem hogy a húzás után még bele is nyúlt valamivel amivel piszkálta nyilván a szilánkokat (egyet itthon is találtam benne). De nem értem egyrészt úgyis észrevették de akkor miért nem szóltak, vagy úgy vannak vele hogy nem lesz semmi baja? Esetleg én tévedek és az nem a foggyökér lenne?
2012. jan. 30. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bennemaradt egy szilánk, ha nem is a teljes gyökér...én visszamennék a helyedben megnézetni.
2012. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet szilánk is, de nekem egyszer maradt benne egy gyökér (három gyökerű) nagy hátsó fog volt, mivel nem tudtam kiszedni, nem szilánk volt, így pár nap múlva visszamentem és a doki megröntgenezte, majd gyökérfogóval kihúzta.Igaz azt mondta, hogy ez nem gyökér, de utána a nővértől kért egy gyökérfogót. :-))))))
2012. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Körben látszik, vagyis nem olyan mint egy szilánk hanem mintha egy az egybe maradt volna benne, de csak a fog gyökeréből az egyik. Amúgy lehet hogy elmegyek a helyi fogorvoshoz. De ha véletlen benne marad akkor mindenképp baj lesz belőle? Úgy tudom nem feltétlenül
2012. jan. 30. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kilökődik magától, de ha nem, akkor csúnyán begyulladhat.
2012. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Évajuli akkor nálad is hasonló lehetett, nem vették észre akik húzták, vagy csak nem volt kedvük szólni? :) Ahol én húztam kedvesek és beszédesek voltak nem flegmák, ezért se értem. Volt már dolgom olyan flegmával is aki csak ült a székben, alig szólt valamit. Nem is mentem oda egy idő után.
2012. jan. 30. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért nem vette észre, elvileg húzás után át kellene nézni a fogat, hogy egyben van-e. Én is csak úgy vettem észre, hogy szemöldök csipesszel ki akartam szedni, de nem jött, éreztem, hogy nagy darab és nem mozgatható.

Biztos ciki volt volt neki amikor visszamentem, mert letagadta, hogy gökér, de akkor miért kért gyökérfogót?

:-))

2012. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!