Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ilyen drágák a fogászati...

Miért ilyen drágák a fogászati kezelések?

Figyelt kérdés
Nem régen értem haza a fog orvostol a gyökér kezelésért fizettem 23000ft ,és 4 nap mulva vissza kell mennem a rendes tömésért ami megint 20000ft .. Kicsit drágának találom ,és nem is ELIT helyen voltam... Aki nem engedheti meg magának ezeket az árakat ,az mit tud csinálni??? Úgy marad ahogy van ,vagy hogy oldja meg ???
2012. febr. 7. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én félévente járok fogászati kontrollra, és ingyenes minden vizsgálat, ha tömni kell, a tömés is. Én sem elit helyre járok, úgy hívják, körzeti fogorvosi rendelő.

Nem, nem marad úgy a fogam, ahogy van, mert a körzeti fogorvosom szívvel-lélekkel ellát, tanácsot is ad, nem hiszem, hogy rosszabb ellátást kapnék, mint ahol sok-sok ezer forintot elkérnek tőlem. Szóval, aki nem engedheti meg magának a húszezres tömést, az elmegy a körzeti fogorvoshoz / SZTK-ba.

2012. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én már vissza sem mennék oda, hanem keresnék egy másik dokit, mert a mostani durván lehúz. A gyökérkezelés kb 12-24 rugó között szokott általában mozogni,de azt csak 1x kell kifizetni!!! Nem alakamanként, majd ha véglegesre betömte,akkor megkapja az előbb említett összeget.


Ezenkívül a fogmegtartó kezeléseket, mint tömés vagy gyökérkezelés azokat TB alapon ésvényes TAJ kártáyval a helyi sztk-ban ingyenesen igénybe lehet venni.

2012. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, én "elit" helyre járok, egy tömés ha jól emlékszem 8000. Nem is hallottam még olyan helyről, ahol annyiba kerülne, mint amennyit írtál...
2012. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszer én is voltam egy ilyen fogorvosnál. A fogam gyökérkezelése és tömése 45000 Ft volt. 6 éve! Azóta a közelébe sem mentem annak az orvosnak.
2012. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én körzeti fogorvoshoz járok, és minden "alap" kezelés ingyen van. Szerencsémre nekem más is, mert anyukám a fogorvos :D de egyébként ki van írva náluk a rendelőben - város nagyságához képest elit helyen- hogy a tömés (nem amalgám) 5000 ft, húzás talán 7000, a többire nem emlékszem... de akik városi szinten körzetileg hozzájuk tartoznak, azoknak ingyenesek ezek a kezelések (kivéve esztétikai kezelések, fogpótlás, ilyenek.) Szóval aki nem engedheti meg, azok elmennek a körzeti fogorvoshoz. Ha nem tudod ki a körzeti fogorvosod, akkor meg telefonálsz a helyi kórházba, ott többnyire meg tudják ezeket mondani.
2012. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!