Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az már beteges, ha 15 percig...

Az már beteges, ha 15 percig mosok fogat?

Figyelt kérdés
Van mikor túlzottan nincs kedvem fogat mosni, de akkor is legtöbb esetben megvan a 10 perc, a 7-8 perc pedig a minimum.
2012. ápr. 10. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hog beteges-e, de 5 perc bőven elég :)
2012. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ha elgondolkodok, nekem is sokáig tart+szávizet és fogselymet is használok
2012. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De nekünk (a szüleimnek) nincs sok pénzünk, még szájvizet se vesznek, pedig azt szerintem kiszoríthatnák saját maguk miatt is, ha a gyerekük nem is izgatja őket, de úgy érzem, hogy így teszem meg a legtöbbet, hogy jó sokáig távol maradjak a fogorvosi széktől.
2012. ápr. 10. 19:52
 4/14 anonim ***** válasza:
Értem, de pl. nem leszel tisztább akkor se, ha 1 óráig zuhanyozol mint akkor, ha csak 10 percig. A fogmosásnál is így van, nem attól lesz tisztább a fogad, ha olyan sokáig mosod.
2012. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igaz. De nem tehetek róla, nálam ez már kényszeres.

És ha már vérzik az íny, akkor vagyok csak igazán elégedett vagyok magammal, akkor megnyugszom, hogy mindent megtettem.

2012. ápr. 10. 20:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
de a zuhanyzásnál max. kiszárítod a bőrödet és sok vizet fogyasztasz, a fogmosásnál fontos, hogy alapos legyél. Szájvíz hónapokig elég, DM sajátmárkásat használok, fogselyemből is, 50 métereset. Napi szinten ez nem pénz, a fogkrém ami sokba kerül inkább.
2012. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A zuhanyzásnál ugyanezt nem bírom "eljátszani", a szüleim nem engedik, hogy sokáig zuhanyozzak, max 5 perc, ugye, a pénz...

De hiába mondom nekik, hogy nem olyan nagy kiadás a szájvíz meg a fogselyem, akkor se vesznek... Fogkrémet is mindig úgy választ anyukám, hogy melyik az akciós, na és akkor azt...

2012. ápr. 10. 20:44
 8/14 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már azon, hogy biztos valami lelki oka is van ennek, lehet, hogy így tör felszínre valami belső elnyomott dolog bennem.
2012. ápr. 10. 20:46
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

hogy vérzik az ínyed napi 45 perc fogmosástól? elég edzettnek kéne lennie.


ha meg ilyen vagy, fogadd el, kit érdekel? jobb mintha egy percig sem mosnád.


énmeg pl 1,5 óra letelte előtt nem jövök ki a kádból, akkor vagyok elégedett, ha szétázott a bőröm. ez van.

2012. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
ja, ha meg annyira szeretnél szájvizet, menj el dolgozni valami diákmunkát. beállsz 2 órára, és megvan a havi listerine
2012. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!