Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon káros ha nem mosok...

Nagyon káros ha nem mosok mindennap fogat?

Figyelt kérdés
van hogy elfelejtem reggel így nyáriszünetben, és mindíg akkor jut eszembe mikor már nemvagyok otthon
2009. jún. 21. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
káros.
2009. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
legalább este moshatnál... meg indulás előtt, alap..
2009. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem csak az, hogy káros, de még gusztustalan is. Nem tudom, hogy lehet elfelejteni egy ilyen alap dolgot!
2009. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Fogat nem csak azért mosunk, hogy ne legyünk ápolatlanok, ahnem főleg azért, hogy ne induljanak szuvasodásnak afogaink. én ha mondjuk 2 napig ki sem mozdulok, természetesen akkor is fogat mosok, mivel táplálkozom, és valahogy nem kellemes a tudat, hogy a kajamaradék erjed a számban. napi 2x reggel este fogat kell mosni, ez ugyanolyan alapnak kéne legyen, mint az, hogy wc használat után kezet mosunk.
2009. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Oké itt úgy látszik mindenki tökéletes!

Viszont a kérdés az volt,hogy árt e ha valaki egy-egy fogmosást véletlenül kihagy,és nem az hogy ha egyáltalán nem mos fogat.

Ha esetleg véletlenül kihagysz egy-egy fogmosást,vegyél be egy cukormentes rágógumit,és miután úgy érzed kitisztult köpd ki!A táskában tartott fogselyem is nagyon hasznos ilyen esetre,bárhol pótolni tudod az elmaradást.

Viszont tény,hogy az alapos fogmosást nem pótolja semmi,és oda kell figyelni.

2009. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Reggel az emberek szája büdös, ez tény. Hogy lehet elfelejteni fogat mosni??? Nekem mindig ez az első, aztán indulás előtt is megmosom általában.

Ha már fogat nem mosol olykor, legalább rágózz! A bűzt és a lepedéket is segít eltűntetni.

2009. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

úgy felejtek el fogatmosni, hogy nincs suli, nem megyek reggel sehova, és mindíg majd majd majd.... azt elfelejtem..

de amm rágózok folyamatosan, nincs olyan h kajamaradék lenne a fogamba..

2009. jún. 23. 21:38
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
A fogselyem és cukormentes rágó a táskádban nagyon jól jöhet, attól még nem rothadtak el a fogai senkinek, ha heti 1-1 alkalommal kimarad a fogmosás.
2009. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
69%

Velem is elő fordul akár 3 szor is és nem rágózok meg ilyenek mégse rohadnak ki a fogaim és amikor fogat mosok olyankor 3 szor is átsikálom a fogam úgyhogy ne agódj!

Egyépként nyári szünetem van és én is minig maj fogat mosok és végül mégse de este mindig mosok fogat!!!!!!!!!!!!

2009. jún. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
A rágózás nem helyettesíti a fogmosást.
2009. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!