Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon káros ha nem mosok...

Nagyon káros ha nem mosok mindennap fogat?

Figyelt kérdés
van hogy elfelejtem reggel így nyáriszünetben, és mindíg akkor jut eszembe mikor már nemvagyok otthon
2009. jún. 21. 16:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen ételeket eszel és hogy miylen a nyálad összetétele, ez meg fugg az egészségi állapotodtol..


A fognak is van egy természetes védekezési mechanizmusa, amely beindul ha kell. Illetve a nyál enyhén lugos kémhatásu a savtermelo bacikat féken tartja, legalábbis ott ahová eljut.


Ha úgyérzed lepedékes vagy állott izu a szád akkor már mindenképpen veszélyes ha nem mosol fogat.

2009. júl. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad megfeledkezni róla. Fogkő, fogszuvasodás, foghullás... csak nem akarsz foghullással fogatlan maradni!
2012. ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%
dehogyis káros, én már vagy 5 éve nem mostam meg és semmi baja
2012. aug. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
így vesztettem el 2 fogat,pedig a családunkba jó genetika van.nem éri meg,hidd el
2022. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!